Mars Gerilemesi

İnisiyatifi, atılganlığı, cesareti, irade gücünü, enerjiyi, kararlılığı, girişkenliği, öfkeyi ve hareketi simgeleyen Mars, 17 Nisan-29 Haziran 2016 tarihleri arasında geri gidecek. Bu geri gitme hareketi sırasında gezegenin simgelediği konularda yavaşlama, kendimizi engellenmiş hissetme söz konusu olabilir.

Harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabiliriz. Bu sebepten aktif bir şekilde harekete geçmemiz gereken yeni başlangıçlar için uygun bir zaman değildir. İstediğimiz ilerleme hızını yakalayamayabiliriz.

Üzerinde çalıştığımız projelerde bir takım aksaklıklar, engellemeler canımızı sıkabilir. Planladığımız zamanda sonuçlar alamayabiliriz.

Sabrımızın sınanacağı bir döneme giriyoruz. Öfkeyi yoğun olarak hissedebiliriz. Öfke ile başa çıkmakta zorlanmalar görülebilir. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye özen göstermekte fayda var. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansımız varsa büyük ve önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.

Bu gerileme dönemi hayatımızda biraz yavaşlama zamanını gösteriyor. Fakat aynı zamanda hedeflerimizi gerçekleştirmek için doğru yolda olup olmadığımızı ve enerjimizi harcadığımız alanları yeniden değerlendirmek açısından bize avantaj sağlıyor.

Yeni planların yapılması, stratejilerin kurulması için ideal bir zaman. Ancak bu oluşturulan planlar için harekete geçmek için gerilemenin bitmesini beklemek uygun olacaktır.

Eğer fırsatınız varsa dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar