Koç (Aries)

Koç (Aries)

Zodyak’ta tüm gezegenlerin yolculuğuna başladığı noktasın. Bu sebepten yeni başlangıçların burcusun. Yöneticin Mars, inisiyatifi, savaşçı ruhu, cesareti, hareketliliği, istek ve enerjiyi, ani öfkeyi simgeliyor.

Arzularının peşinden gitmek için hiç düşünmeden harekete geçersin. Yeni aktiviteler, projeler başlatma konusunda çok başarılısın. Bunun için seni başkasının harekete geçirmesine, motive etmesine gerek duymuyorsun. Aksine verdiğin ilham ve coşkuyla etrafındakileri peşinden sürükleme yeteneğine sahip bir lidersin. Ancak bu kadar şevk ve istekle başladığın şeylerde heyecanını çabuk yitirip, bunları sağlamlaştırmak adına atman gereken adımı atmaktansa, yeni başlangıçların peşinde koşmak için bu işleri yarım bırakabilirsin. Bu yüzden belki de etrafında yaptıklarını sağlamlaştırmak için sabit burçları ( Boğa, Aslan, Akrep, Kova)  bulundurmanda fayda olabilir. Senin gibi “başlatan” burçlar olmadıkları için “sağlamlaştırma” konusunda istekli olacaklardır.

Son derece istekli ve azimlisin. Direkt, dürüst ve agresif şekilde kendini ifade ediyorsun. Sakin sakin konuştuğunu görmek oldukça güçtür. Gücünü egondan aldığın için sürekli meşguliyetler yaratıp oradan oraya koşarsın. Ayrıca bir çok başarılı sporcunun da burcusun. Her burcun bir varoluş sebebi olduğu gibi senin de hayat yolculuğunda kendini keşfetmen, ne istediğini net olarak belirlemen ve isteklerini ifade edip bunların peşinden gitmen gerekiyor. Öncü ruhunla harekete geçmeden önce biraz sabırlı davranıp, iyice düşünüp hedefini konumlandırdığın takdirde güçlü enerjin ve iradenle son derece başarılı olabilirsin.