VirgoYönetici gezegenin Merkür, zihinsel faaliyetleri, konuşma, yazma, iletişim, öğrenme, öğretme ve becerikliliği temsil eder. Sana bir görev verildiği zaman tüm dikkatini o işe vererek, analitik zekan ve sorumluluk bilincinle harekete geçersin. Tam bir hizmet adamısın. Üzerinde çalıştığın bir konuda uzmanlaşıp aksaklıkları tespit etmek konusunda çok başarılısın. Mükemmelliyetçi yapın sebebiyle yaptığın işi kusursuzlaştırma yolunda en iyi performansı sergilersin. Ancak bu arada detaylara fazla gömülüp tablonun bütününü kaçırma, kendini ve etrafındakileri aşırı eleştirip kusur bulma, bir alanda uzmanlaşmak için yaşaman gereken usta-çırak ilişkisinden kaçma eğilimlerin olabilir.

Hijyen senin için çok önemlidir. Bulunduğun çevrenin derli toplu olmasını istersin. Sağlığın konusunda da aşırı dikkatli ve titiz davranırsın. Hatta bazen bu konuyu abartarak hastalık hastası olma ihtimalin bile var.

Çalışkan, analitik zekası yüksek, iletişimi güçlü ve iş takibinde başarılı birisin. Sahip olduğun bu güçlü özelliklerini başkalarının da yararını gözeterek kullanmayı öğrenmeli, yaptığın işlerde insanlığın hizmetine birşeyler sunmayı göz ardı etmemelisin.