Akrep (Scorpio)

Akrep (Scorpio)

Astrolojide “Yoğun duygular, tutku, kıskançlık, seks, ölüm” denilince akla sen geliyorsun. Tutkulu, azimli ve cesur birisin. Hayal ettiklerini gerçekleştirebilecek büyük bir güce sahipsin. Dönüşümün burcusun. Tıpkı Anka kuşu gibi defalarca ölüp küllerinden yeniden doğabilirsin. Sahip olduğun büyük enerjiyi genellikle etrafındaki insanlara yöneltmeyi tercih edersin. Kendini değiştirme ve yenileme gücünü, etrafındaki kişileri hazır olmadıkları değişime zorlamak için kullandığında sorunlar yaşarsın.

“Ya hep ya hiç” ,”Ya dostumsun ya da düşmanım” düşünce tarzına sahipsin. Oysa etrafındakileri kendi haline bırakmayı, manipüle etmemeyi öğrenmen gerekir.
Yöneticin Mars irade gücünü, insiyatifi, öfkeyi, hareketi ve cesareti temsil eder.

Pluto ise dönüşümü, yeniden doğmayı, ölmeyi ve gücü temsil eder. Her zaman güçlü olman gerektiğini düşündüğün ve duygularını çok yoğun yaşadığın için bir şeyi başaramadığında bunu acizlik olarak görüp bu konuda kendine çok acımasız davranabilirsin. Kaybetme korkun yüksektir. Bitişleri reddedip kendine acı çektirirsin. Oysa hayatta bazı şeylerin bitip bazılarının yeniden doğabileceğini en iyi anlayacak ve yönetecek burçsun. Bir şeyleri başarma tutku ve kararlılığını, değişim ve dönüşüm gücünü toplumun yararına kullanman ve sabit fikirlilikten uzak durman gerekir.