Burçlara Göre Hediye Alternatifleri

Sevgi dilimizden biri olan hediye alıp vermek güzel bir duygu. Hele beklenmedik anlarda yapılan bu tür jestler, günümüze renk katıyor. Bunun için özel bir güne veya özel bir nedene ihtiyacımız olmasa da güzel bir tebessümle günümüzü aydınlatacak hiçbir fırsatı kaçırmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu sebepten eğer siz de 14 Şubat Sevgililer günü yaklaşırken hediye ile sevdiklerinizi mutlu etmek isterseniz, burçlara göre hediye seçimlerinde aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Koç Burcu:  Ateş burcu Koç’un yöneticisinin de Mars gezegeni olduğunu düşünürsek, kendisine alacağımız hediyenin onun deli dolu, enerjik, aktif yapısına hitap etmesi gerekir. Bu sebepten herhangi bir spor kulübüne üyelik, spor malzemeleri, bir spor karşılaşmasına bilet seçiminizde birinci sırada yer alabilir. Koç burcunun vücuttaki bölgesi baş olduğu için şapka, bere, saç fırçası, saç şekillendiriciler de iyi birer alternatif olacaktır. Aynı zamanda küpe ve makyaj malzemeleri de bir Koç burcu bayanının kalbini kazanmak için ideal bir seçim

Boğa Burcu: Boğa burcu için duyularına hitap eden hediyeler önem taşır. Vücuttaki bölgesi boyun, boğaz ve ense olduğu için boynunu saracak yumuşacık bir atkı, kaşkolçok hoşuna gidecektir. Aynı zamanda hoş kokulu bir parfüm veya güzel bir buket çiçeğe hiçbir zaman “hayır” diyemeyeceğini bilmelisiniz. Gurmelerin burcu olduğu için damak tadına uygun bir şarap ve çikolata sepetiyle, güzel bir restaurantta baş başa yemek ile gönlünü fethedebilirsiniz. Alternatif olarak bir de spa merkezinde masaj derseniz değmeyin keyfineJ

İkizler Burcu: İletişimin burcu İkizler’e bu alanda alacağınız her hediye ( cep telefonu, iPad vs) onu mutlu edecektir. Aynı zamanda birçok konuda bilgi sahibi olmak istediği için kitaplara da bayılır. Vücut bölgesi eller olduğu için el losyonları, sabunlar, yüzükler ve eldivenler diğer hediye seçenekleriniz olabilir. Kısa yolculuklara çıkmayı seven İkizler’e bu tür yolculuklar için kullanabileceği bir seyahat çantasını ve diğer seyahat ürünlerini de hediye edebilirsiniz.

Yengeç Burcu: Duygusal ve anaç bir burç olan Yengeç’e, bu duygularını harekete geçirecek hediyeler almak uygun olacaktır. El yapımı birçok hediyelik ürün hoşuna gider. Şiir kitapları, romantik bir çiçek buketi, aile fotoğraflarını koyacağı güzel bir resim çerçevesi, yemek kitabı ve mutfak malzemeleri alternatifleriniz arasında olabilir. Yengeç burcunun metali gümüş olduğu için gümüş takılar da hoşuna gidecektir.

Aslan Burcu: Dikkat çekmeyi seven Aslan burcuna, dikkat çekici ( özellikle kırmızı, altın rengi, mor) saç aksesuarlar malzemeleri ve altın takılar alabilirsiniz. Eğlence ve kutlamaya her an hazır olduğu için bir şişe şampanya ve kadehlere de bayılacaktır. Büyük bir kırmızı gül buketi ( dikkat çekici olacak)  çok hoşuna gider.  Ayrıca sahneleri seven bu burca tiyatro, müzikal, konser bileti de hediye edebilirsiniz.

Başak Burcu: Ajanda, defter, takvim, kalem, saat gibi organizasyon ve planlamalarında kullanacağı her türlü hediye hoşuna gidecektir. Aynı zamanda görev adamı olduğu için yapacağı görevleri pratik hale getirmesini kolaylaştıran ofis ve mutfak malzemeleri ( mobil şarj aletleri, kulaklıklar, mutfak robotları vs.) hoşuna gidecektir. Hijyene ve sağlığa önem verdiği için sabun, şampuan, parfüm, organik besinlerden oluşan bir sepet veya bir spor kulübüne üyelik diğer alternatifleriniz olabilir. Ayrıntıcı Başak’a puzzle da alabilirsiniz. Saatlerce başından kalkmayıp bundan keyif alacaktır.

Terazi Burcu: Güzel sanatları içeren her çeşit hediye hoşuna gidecektir. Bir sergiye veya konsere davetiye, resim, müzik vs. gibi uğraşları için bir kursa kayıt, hoş müzik CD’leri ve dans organizasyonu ile onu mutlu edebilirsiniz. Ayrıca bir mücevher takıyı da( opal ve safir ağırlıklı) listenize ekleyebilirsiniz. Parfüm ve vücut losyonu, ipek şal veya fularlar, kristaller, özenle hazırlanmış bir çiçek buketi de alternatifleriniz arasında yer alabilir. Estetik ve zerafetin burcu Terazi’ye sunacağınız hediyenin paketinin dahi güzel olmasına dikkat edin.

Akrep Burcu: Gizemli bir burç olan Akrep’e yine gizemli konular içeren ( özellikle casus ve cinayet romanları) kitaplar almak hoş bir alternatif olacaktır. Aynı zamanda güzel bir gözlük, seksi iç çamaşırları, parfümler, siyah renkte kıyafetler, deri cüzdan ve çantalar, çikolatalar onu sevindirecektir. Güvenliğine ve gizliliğe önem veren Akrep için evine veya arabasına özel alarm sistemleri de hediye edebilirsiniz.

Yay Burcu: Hediye almaktan çok hoşlanan bir burç olmasa da ona vereceğiniz evcil bir hayvan onu mutlu edecektir. Ayrıca seyahat çantası, trekking için malzemeler, spor malzemeleri, spor kulübüne üyelik, bir spor karşılaşmasına bilet, spor bir saat hoşlanacağı diğer alternatifler arasında yer alır.

Oğlak Burcu: İş ve statü odaklı Oğlak için iş hayatına yönelik hediye alternatifleri uygun olacaktır. Bu hediyelerin lüks ve markalı olması hoşuna gidecektir. Ofis malzemeleri, lap-top çantası, deri eldivenler, kaşmir kazaklar, antikalar, yürüyüş ve dağcılıkta kullanabileceği rahat botlar, strateji oyunları içeren oyun cd’leri diğer seçenekleriniz olabilir.

Kova Burcu: Sağı solu pek belli olmayan Kova burcu için öncelikle teknolojik malzemeler, bilgisayar oyunları ilgi çekici olacaktır. Bilim kurgu film ve kitaplar da hoşuna gider. Sosyal çevresine, arkadaşlarına önem veren Kova için arkadaşlarıyla paylaştığı anların fotoğraflarını koyabileceği resim çerçevesi, fotoğraf albümü diğer alternatifler arasında sayılabilir. Astrolojiye ilgisinden dolayı alacağınız teleskop veya doğum haritası yorumu da onu şaşırtıp mutlu edecektir.

Balık Burcu: Duygusal ve hassas Balık burcu için Uzakdoğu felsefelerini anlatan bir kitap veya bu alanda bir kursa kayıt uygun bir hediye olacaktır. Ayrıca alacağınız digital kamera ile yaratıcılığını konuşturup harika fotoğraflar çekebilir. Yüzme havuzu olan bir yere üyelik veya bir SPA merkezine ziyaret de hoşuna gidecektir. Bunların yanı sıra bir şişe şampanya, şarap, banyo köpükleri ve jelleri, kokulu mumlar, banyo tuzları, yumuşacık yastıklar, peri masallarını anımsatan hikayeler içeren romanlar, şiir kitapları diğer hediye alternatifleri olarak sayılabilir.