Işın Kemancı Işıklar

Işın Kemancı Işıklar

Kendimi tanıtmak amacıyla bir yazı yazmak için bilgisayarımın başına oturduğum zaman aklıma Steve Jobs’un bir üniversite diploma töreninde yaptığı konuşma geldi. Konuşmasında, insanın hayatında tüm yaşadıklarının anlamını geriye dönüp baktığında birleşen noktaların ortaya çıkardığını belirtiyordu. Bu sözleri beni çok etkilemişti. Çünkü geriye dönüp baktığımda okul hayatımdan ( 1994 yılı Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünde lisans-1997 yılı aynı üniversite ve bölümde yüksek lisans mezunuyum)  bugüne kadar ki noktaların aslında nasıl da birleştiğini görüyorum. Okul yıllarının ve  kurumsal hayatta geçirdiğim yılların ( 17 yıllık bu dönemin içinde muhabirlik, program sunuculuğu, insan kaynakları ve müşteri ilişkilerini sayabilirim) içerisinde, her zaman okumaya ve öğrenmeye duyduğum büyük istek ve merak duygusu, çalışmaktan ve öğrenmekten büyük mutluluk duyduğum astroloji ile yollarımı kesiştirdi. Bu alandaki öğretimime 2010 yılında astrolog Sn. Barış İlhan tarafından 1997 yılında kurulan İlhan Astroloji Enstitüsünde başladım. Ardından Jeff Mayo tarafından Londra’da kurulan ve 1973 yılından beri astroloji alanında dünyanın dört bir yanına hizmet veren “Mayo School of Astrology” okulunda öğretimime devam ettim. Değerli hocalarım astrolog Alice Ekrek ve Graham Ibell ile çalışmalarımı sürdürdüm ve 2017 yılında Mayo Astroloji Okulundan liyakat ödülüyle beraber diplomamı aldım. Aynı zamanda “Amerika Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyi- National Council for Geocosmic Research “(NGCR) temel astrologluk sertifikası sahibi, The Association of Professional Astrologers International (APAI) üyesiyim.

Astroloji çalışmalarının yoğun ders, tez çalışmaları ve seminerlerin yer aldığı akademik bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Bu işe başlarken astrolojinin dipsiz bir kuyu olduğunu söylemişlerdi. Yıllar geçtikçe bunun ne demek olduğunu daha iyi anlıyorum. Öğrenmenin hiç sonu yok ve bu öğrendiklerini paylaşmanın keyfi ise paha biçilemez.

Astroloji alanındaki bireysel danışmanlık ve seminerlerimin yanı sıra bundan 10 yıl önce  gönüllü üyesi olup kitap ve dergi seslendirmesi yaptığım, projelerine katıldığım Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığında ( Türgök) şimdi görme özürlü yetişkinlerin “ Arkadaş” Dergisinde her ay  astroloji köşesini hazırlayıp bunu seslendirmenin de gururunu yaşıyorum.

Ayrıca yıllarca evde yaptığım yağlı boya çalışmalarımın ardından yolum ressam Sn. Mehlika Korol ile birleşti. Halen Zeytin Sanat Evi’nde çalışmalarımı sürdürüyorum. Sayesinde her geçen gün yaratıcılığın sınırı olmadığını ve renklerin dansını öğreniyorum.

Hayatın koşuşturmaları, iniş çıkışları içerisinde ruhsal dünyamızda da değişiklikler oluyor. Bilinçaltımız sürekli besleniyor. Bazıları bize korku ve endişe getirirken bazıları ise cesaret veriyor. Bunlarla ilgili sorularıma cevap ararken  Sn.Gülümser Demir sayesinde “Theta Healing” ile tanıştım. Theta healing, 1995 yılında Vienna Stibal* tarafından geliştirilmiş bir meditasyon, bilinçaltı terapi tekniğidir. Bu teknikle bizi sınırlayan korkularımız, şartlanmalarımız ile ilgili çalışmalar yapılarak bunların bilinçaltı düzeyinde temizlenmesi ve olumlu düşüncelerle yer değiştirmesi sağlanır. Hayatımızda yer alan sınırlamaların ve korkuların üzerinde çalışarak daha kaliteli, güvenli ve sağlıklı bir yaşama kavuşma yolunda kullanılan yardımcı tekniklerden biridir. Bu teknikle ilgili aldığım eğitimle beraber Theta Healing’in hangi konularda bize yardımcı olduğunu ve hayatımızı kolaylaştırdığını deneyimleme şansına sahip oldum.

Hayat serüveninde yollarımız birçok kişiyle kesişiyor. Kimi zaman öğreten kimi zaman öğrenen rolünde oluyoruz. Bunun için hepimizin farklı araçları oluyor.  Sonuç olarak her zaman birbirimizi etkiliyoruz. Astroloji, Theta Healing, resim benim dünyamı zenginleştirdi ve hayatımın iyi birer noktası olarak yer aldı. Bunları çevremdekilerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaşadıkça noktalarımızı birleştirmeye devam edeceğiz. Geleceğe dair hepimizin hayatında anlamlı noktalar birleştirmesini dilerim.

Sevgiyle kalın.

Işın Kemancı Işıklar

Sertifikalarım:

 

Mayo SchoolNGCR.jpg2Klasik Natal Eğitim