Boğa (Taurus)

Boğa (Taurus)

Sevgili Boğa,

Yönetici gezegenin Venüs, estetiği, güzelliği, uyumu, sevgiyi, ilişkileri ve barışı simgeler. Dünyaya geliş amacın huzur bulmak, maddi ve manevi güvenliğini sağlamaktır. Bu yüzden alışkın olduğun, kendini mutlu ve güvende hissettiğin ortamların değişimi seni korkutur. Ayakların yere sağlam bassın istersin. Önceden denenmemiş şeyleri denemekten ve risk almaktan hiç hoşlanmazsın.

Sahip olduğun azim, sabır ve inatçılıkla mevcut işleri sağlamlaştırmak konusunda bir uzmansın. Özellikle sabrının ve inatçılığının dillere destan olduğunu söylemeliyim. Güven ve huzuru bulduğun ortamda sakince yaşarsın. Ancak bu ortamdayken değişime zorlandığın anda, inatçı ve öfkeli kişiliğinle sahnede yer alırsın. Herhangi bir konuda farklı bir yolu denemen için rahatının ve huzurunun iyice kaçması gerekir. Hani bazen bir konuda “bardağı taşıran son damla” derler ya, senin için onu “sürahiyi taşıran son damla” olarak değiştirebiliriz.

Aşırı sahiplenici bir yapın olduğu için sahip olduklarını kaybetmemek adına savaşırsın. Üretken, pratik ve güvenilirsin. Sadakatin burcusun. Güven duygusu senin için çok önem taşır. Bu yüzden güvendiğin dostlarından ve ortamlarından vazgeçmezsin. Duyuların çok gelişmiştir. Tüm burçlar içerisinde en fiziksel olan burçsun. Sevgili Boğa, sen dokunarak hissetmelisin.

Sahip olduğun özelliklerle hedeflerini adım adım ilerleyerek başarma gücüne sahipsin.  Bu sebepten değişime gösterdiğin aşırı dirençten vazgeçmeli, daha esnek olmaya çalışmalısın. Gerektiğinde risk almaya cesaret etmelisin. Yoksa mutsuz olduğun ortamlarda, değişim korkusuyla yıllarca doyumsuz bir şekilde yaşayabilirsin. İstikrarı sağlama konusundaki başarınla beraber, yaşamına gerekli yenilikleri de katarak  mutlu ve huzurlu olabilirsin.