YAY BURCUNDA DOLUNAY

23 Mayıs’ta saat 16:55’te Yay burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Böylece, hayatımızda bazı şeyleri daha anlamlı kılma isteğimiz artıyor. Genel olarak gezegenlerin destekleyici etkileri altında olacağız. Hedef ve ideallerimizi, sınırlarımızın ötesine taşıma şansını buluyoruz. Hayat felsefemizi ve inançlarımızı yeniden sorgulayabiliriz. Bizi kısıtlayan bazı düşüncelerimizden özgürleşme zamanındayız. Daha büyük düşünmeye başlıyoruz.
Dolunay’da etkili olan Jüpiter’in, 26 Mayıs’ta İkizler burcuna geçişiyle de beraber, öğrenme, öğretme, anlatma, yazma ve seyahat etme isteğimiz artıyor. Bu dönemde daha fazla sosyalleşebiliriz. Venüs ve Neptün etkisi, aşk ve romantizmi de arttırıyor. Pluto ise yenilenme gücümüzü destekliyor. Kendimiz ve çevremiz için yapabileceklerimize odaklanmak, birbirimizi anlamaya çalışmak ve desteklemek için bu olumlu enerjilerden yararlanabiliriz. Bizi şifalandıracak etkiler altındayız.
Diğer yandan, artan iyimserliğimiz bazı riskleri görmemizi engelleyebilir. Bu sebepten, aşırı riskli girişimlerden uzak duralım. Aynı zamanda, bazı şeyleri abartma eğilimimiz de bizi zor durumda bırakabilir. Sonunu düşünmeden atacağımız adımlar, sonrasında başımızı ağrıtabilir. Kafa karışıklığı ve kararsızlık yaşadığımızda güvenebileceğimiz kişilere danışmayı ihmal etmeyelim.