ŞANSINI KENDİN YARAT (OĞLAK BURCUNDA JÜPİTER TRANSİTİ VE GÜNEŞ TUTULMASI)

Aralık ayında Jüpiter’in Oğlak burcuna geçişi ve yine Oğlak’ta gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla beraber, yeni yıla bize şans ve fırsatlar sunan güzel enerjilerle giriyoruz.
Jüpiter, 2 Aralık’ta Yay burcundaki seyahatini tamamlayıp Oğlak burcuna geçiyor ve 19 Aralık 2020’ye kadar bu burçta kalacak. Hayatın anlamına dair fikir ve inançlarımız, Jüpiter’in içinde bulunduğu burcun özelliklerinden etkilenir. Oğlak burcundayken sorumluluklar, emek harcamak ve hedefleri başarma isteği düşüncelerimizi şekillendiriyor. Diğer yandan, tutucu, baskıcı ve aşırı hırslı bir yaklaşım sergilememize de sebep olabilir. Jüpiter Oğlak’tayken aşina olunan değerlere inanma eğilimini arttırıyor. Bu yüzden bazı konularda fanatik davranma ve haksızlıkları görmezden gelme tuzaklarına düşebiliriz.
Oysa Jüpiter Oğlak’ta iken, tecrübelerimizden en iyi şekilde yararlanmak ve hayatımızın otoritesi olabilmeyi başarmak önem taşıyor. Baskıcı, statüyü ve gücü aşırı yücelten yaklaşımların farkına varmak gerekir. Bir yetişkin olabilmeyi ve amaçlarımız için sabırlı ve sistemli çalışmayı öğrenebileceğimiz bir süreçteyiz. Bu konuda eksikliklerimizi giderebilir ve bizim için hayatın gerçek anlamını fark edebiliriz. Dürüstlük, sadelik ve disiplin içsel gücümüzü arttıracaktır.
Jüpiter, aynı zamanda içinde şans ve fırsatları barındırır. Bunları fark etmeyi becerebildiğimizde de bizi ödüllendirir.
Jüpiter’in Oğlak burcuna geçişinin ardından, 26 Aralık’ta yine Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla beraber 2019’u geride bırakıyoruz. Bu tutulmada, Jüpiter ve Uranüs bize olumlu enerjilerini gönderiyor. Beklenmedik güzel haberler ve sürprizlerle yeni bir yıla girebiliriz.
Yükselen burçlarımıza göre Oğlak’taki Jüpiter’in ve Güneş Tutulmasının etkilerine bakacak olursak ;
Sevgili Koçlar, Jüpiter sizin kariyer evinizde parlamaya başlıyor. Bu alanda üzerinize düşen sorumluluklarınızı yerine getirmeniz size birçok avantaj sağlayacaktır. Yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ayrıca ufukta bir evlilik kararı da gözüküyor. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla beraber, toplumsal statünüzü ve işlerinizi yapılandırmak için hızla harekete geçebilirsiniz.
Sevgili Boğalar, farklı bakış açıları kazanmanızı sağlayacak eğitimler ve seyahatler gündeminize gelebilir. Yabancı kültürlerden fayda görebilirsiniz. Alacağınız eğitimler ve tanışacağınız kişiler vizyonunuzu geliştirmenizde etkili olacaktır. Ayrıca ithalat, ihracat veya yayıncılık işleriyle uğraşıyorsanız bu alanda da başarı şansınız artıyor.
Sevgili İkizler, eşinizle veya ortağınızla paylaştığınız kaynaklarda artış yaşanabilir. Beklenmedik bir yerden elinize toplu bir para geçebilir. Banka ve sigorta işlerinizde avantajlı bir döneme giriyorsunuz. Ayrıca derin araştırma gerektiren işlerde başarılı olabilir ve psikolojik çalışmalardan da fayda sağlayabilirsiniz.
Sevgili Yengeçler, Jüpiter ikili ilişkilerinizde size şans ve fırsatları sunuyor. Özellikle Güneş tutulmasının ardından, yeni ortaklıklar kurmak ve evlenmek için harekete geçebilirsiniz. Mevcut ortaklıklarınızda kazancınız artabilir. Kısacası tüm ilişkilerinizden maddi ve manevi fayda görebilirsiniz. Birçok önemli görüşmenizde başarılı olabilirsiniz. Rekabette olduğunuz bazı ortamlarda avantajlı konuma geçebilirsiniz.
Sevgili Aslanlar, Jüpiter’in etkisinden faydalanarak iş hayatınızda daha başarılı ve mutlu olmanızı sağlayacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Özellikle Güneş Tutulmasının ardından, yetenekleriniz ve başarılarınız daha fazla fark edilmeye başlıyor. Ödül ve takdirleri toplayabilirsiniz. Bu güzel etkilerden yararlanarak varsa zararlı alışkanlıklarınızı da terk etmeniz kolaylaşıyor.
Sevgili Başaklar, Jüpiter size yeni bir aşk getirebilir. Güneş Tutulmasının da etkisiyle yaratıcı projeleriniz ve hobilerinizle dikkat çekmeyi başarabilir ve popülerliğinizi arttırabilirsiniz. Sosyal yaşantınızda ve sanatsal faaliyetlerinizde artış yaşanabilir. Keyifli sohbetlerin ve eğlencelerin olduğu ortamlarda sıklıkla bulunabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, bu konuda güzel haberler alabilirsiniz.
Sevgili Teraziler, istediğiniz tarzda bir ev satın alabilir, daha geniş bir eve taşınabilir veya istediğiniz fiyata ev satışı yapabilirsiniz. Kısacası eve ait tüm işlerinizi kolaylıkla düzenleme şansına sahipsiniz. Bu konuda aile bireylerinizden de maddi ve manevi destek bulabilirsiniz. Ayrıca psikolojik anlamda, sizi engelleyen korkularınızın farkına varıp iç huzurunuz için yapmanız gerekenleri de belirleyebilirsiniz.
Sevgili Akrepler, eğer yakın çevrenizle ilişkilerinizde bir takım anlaşmazlıklar yaşıyorsanız, bunlara çözüm bulmanın tam zamanı! Kardeşleriniz, akrabalarınız veya komşularınızla ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu kişilerden fayda sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, hayata farklı bakış açılarıyla bakmanızı sağlayacak çok güzel eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz. Kısa mesafeli yerlere seyahatlerinizde de artış yaşanabilir.
Sevgili Yaylar, Jüpiter, “Yeteneklerinin farkına var!” diye size sesleniyor. Özellikle Güneş tutulmasının ardından maddi kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi daha verimli bir şekilde kullanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Finansal açıdan şanslı bir döneme giriyorsunuz. Kazancınızı arttırabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz de artıyor. Ayağınıza gelen bu fırsatları değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Aşırı iyimserlik ve üşengeçlik yapmamaya dikkat etmelisiniz.
Sevgili Oğlaklar, Jüpiter ve Güneş Tutulmasının etkisiyle, başrolde siz varsınız! Hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak için uygun fırsatları yakalıyorsunuz. Kendinizi en iyi şekilde ortaya koyabilme gücünüz artıyor. Hayata daha iyimser gözlerle bakmayı başarabilirsiniz. Sorunlarınıza kolaylıkla çözüm yolları bulabilirsiniz. Kişisel gelişiminiz için ideal bir dönemin içine giriyorsunuz.
Sevgili Kovalar, artık şööööyle bir silkinip ayağa kalkıyorsunuz! Jüpiter, size özellikle ruhsal açıdan kendinizi yenileme fırsatlarını sunuyor. Meditasyon ve inziva çalışmalarının faydasını görebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Güneş Tutulmasının etkisiyle de hayatınızı olumsuz şekilde etkileyen eğilimlerinizi ve korkularınızı birer birer ele alıp bunları çözümleyebilirsiniz. Böylece sizi hareketsiz bırakan şeyleri geride bırakıp daha güçlü ve güvenli bir biçimde hareket edebilirsiniz.
Sevgili Balıklar, gökyüzünün bu güzel etkileriyle beraber, hedeflerinizi kolaylıkla belirleyip çevrenizden de bu konuda aradığınız desteği bulabilirsiniz. Ancak bir Balık olarak hayallerinizi büyütme eğiliminiz yüksek olacağı için hedeflerinizi gerçekçi ve uygulanabilir kılmanızda fayda var. Sosyalliğiniz artıyor. Hayatınıza olumlu katkıda bulunacak yeni arkadaşlıklar kurabilir ve yeni sosyal gruplara dahil olabilirsiniz.