NE KADAR GERÇEKÇİSİN?

21 Haziran’dan beri gerilemekte olan merhametin, ilhamın, özlem ve fantezilerin gezegeni Neptün, 27 Kasım’da ileri hareketine başlıyor. Neptün’ün gerileme döneminde, kendimizi kandırdığımız konular başta olmak üzere, bazı şeyleri gerçekçi biçimde değerlendirip onlarla yüzleşmiş olabiliriz. Gerçeğin hiç de göründüğü gibi olmadığını fark edebiliriz. Bu da beraberinde bize bazı hayal kırıklıkları yaşatmış olabilir.
Aslında Neptün gerilemeleri, kendimizi aldattığımız veya aldandığımız konularda gerçeklerin teker teker görünür olmaya başladığı zamanlardır. 27 Kasım’da Neptün ilerlemeye başlarken yeniden, bazı şeyleri görmek istediğimiz gibi görmeye başlayabiliriz. Bu yüzden objektifliğimizi korumak ve zaman zaman “ Şu anda gerçekte yaşanan durum nedir? “ diye kendimize veya güvendiğimiz kişilere sormak önem taşıyor. Gerçekçiliğimizi koruduğumuz sürece, sorunlarımıza yaratıcı çözümler bulabiliriz. Aynı zamanda artan hayal gücümüz ve ilhamımızla yaratıcılığa dayalı tüm işlerimizde, dikkat çekici ve başarılı sonuçlar elde edebiliriz.
Kararlarımızda ne kadar gerçekçi olup olmadığımızın yanıtını, 21 Haziran 2020’de Neptün’ün yeniden gerilmeye başlayacağı dönemde alabiliriz.