İkizler (Gemini)

İkizler (Gemini)

Sevgili İkizler,

Yönetici gezegenin Merkür( Hermes), mitolojide “Tanrıların habercisi” olarak bilinir. Yeryüzünde olanları tanrılara aktaran ve onların mesajlarını ileten bir görev üstlenmiştir.

“Düşünmek, algılamak, konuşmak, yazmak, iletişim kurmak, veri toplamak ve bunları dağıtmak.” başlıca özelliklerindendir. Her ne kadar iletişimin burcu olsan da, bazen karşındakini dinlemek senin için oldukça zor olabilir. Sohbetlerinde o kişiyi dinliyormuş gibi gözüksen de aslında o sırada söyleyeceğin cümleleri düşünebilirsin. Bu konudaki sabırsızlığın sana iletişim problemleri yaşatabilir.

Merak duygunun sonu yok.  Birçok konuyla ilgilenir ve bunları çabuk öğrenirsin. Ancak bu kadar çok ilgi alanın olunca enerjini verimli bir şekilde kullanamadan tüketebilirsin. Derinleşmeden bir konudan diğerine koşan yüzeysellik gösterebilirsin. Bu sebepten hedeflerini gerçekleştirirken bunlar için gerekli sabrı ve sorumluluğu göstermeyi öğrenmelisin.

Merak duygunu öncelikle kendini tanımak için kullanmalısın. Olayları tarafsız ve net bir şekilde algılama yeteneğine sahipsin. Beceriklisin. Mantıklısın. Kelimeleri kullanma konusunda ustasın. Tarafsız bir şekilde iletişim kurmayı öğrendiğin takdirde, sahip olduğun bilgileri etrafındakilere en iyi şekilde ulaştırabilirsin. Böylece güçlü algın ve iletişim yeteneğinle hem öğrenip hem öğreterek topluma faydalı olabilirsin.