Terazi (Libra)

Terazi (Libra)

Yönetici gezegenin Venüs ( Yunan Mitolojisinde Afrodit), kişinin arzularını, cazibesini, iştahını, değer sistemlerini, huzuru, sevgiyi alıp-verme kapasitesini, ilişki kurma şeklini, parayı, zerafet ve güzelliği temsil eder. Astrolojide cansız bir objeyle simgelenen tek burç olma özelliğini taşırsın. Arabuluculuğun, sanat ve estetik zevkin gelişmiştir. Diplomatik yaklaşımın ve gelişmiş adalet duygunla dikkat çekersin. Dengede olmak ve ilişkilerinde dengeyi bulmak senin için önem taşır. Bu güçlü özelliklerinle iyi bir danışman, avukat, ara bulucu kısaca kişiler arasında gerekli uyumu sağlamaya yönelik tüm işlerde başarılı olursun.

“Ben “ ve “Biz” dengesini kurmak işinin bir parçasıdır. Ancak uyum ve barışı sağlamak, beğenilmek, onaylanmak ve kendini değerli hissetmek adına ilişkilerinde bazen karşı tarafa fazla ödün verip “ben” duygusunu kaybedebilirsin. Kararsızlığında meşhur olma sebeplerinden birisi de vereceğin kararları kendi düşüncenden ve beğeninden çok, karşı tarafın inisiyatifine bırakmandır. Sonuçta içten içe büyüyen bir öfkenin içinde kendini bulabilirsin. Bunun yanı sıra aşırı adalet duygusuyla sürekli teraziyi elinde tutup alıp-verme hesabını abartarak ilişkilerinde sorun yaşayabilirsin.

Buna en basit örnek olarak bir telefon görüşmesi için bile “ o beni bir kez aradı “ “ben onu üç kez aradım” şeklinde kendini hesap yaparken bulabileceğin söylenebilir.

Oysa ki kendinden vazgeçmeyerek öncelikle hesapsız alıp vermeyi öğrenmek zorundasın. Ardından karşındaki kişiyi tanıyarak ilişkini yapılandırman ve her iki farklı kişiliğin istekleri ve ilişkiye yaklaşım şekillerini göz önüne alarak kefeyi dengelemen gerekir.

Hayatı denge olan bir burç olarak estetik ve moda konularında da dengede olmakta fayda var. Beğenilmek senin için önemli olduğu için bu konularda abartıya kaçabilirsin.

Gölge yönlerinin farkına varıp bunları ele aldıktan sonra diplomasi ve adaletin en iyi temsilcisi olarak toplumda yer alan bir kişi olmanın yanı sıra moda ve estetik konularında da çalışmalar yapabilirsin.