Oğlak (Capricorn)

Oğlak (Capricorn)

Yönetici gezegenin Satürn, sorumluluğu, disiplini, otoriteyi, sınırları, kısıtlamaları ve yapılandırmayı simgeler. Bu yüzden hayat yolculuğunda kendine  hedefler koymak, bu hedeflere özdisiplininle, sabırla adım adım ilerlemek, toplumsal kimliğini oluşturmak senin için önem taşır.

Birçok alanda otorite rolünü üstlenirsin. Planlı, programlı, organize ve hırslı bir kişiliğe sahipsin. Tıpkı bir Oğlak’ın dağa tırmanırken kendine yol açıp zirveye sabırla yerleşmesi gibi, sende yalnız bir savaşçı olarak karşılaştığın zorluklardan yılmadan ilerlemesini bilirsin. Bu konuda oldukça inatçı ve azimlisin.

Toplumsal statü senin için çok önem taşır. Bu sebepten dolayı duygularınla bağlantıyı kesip bazen sana hiç uygun olmayan ve aslında seni mutsuz edecek hedefler belirleyip, bu doğrultuda gitmeye çalışabilirsin. İçinde oluşturacağın saygınlık ve onay duygusunu etrafındaki insanlardan beklediğinde bu tuzağa daha kolay düşersin.

Oysa ruhunun derinliklerinde gerçekten kim olduğunu ve neyle mutlu olabileceğini belirleyip buna göre hedefler koyarsan, sahip olduğun güçlü özgüvenin, azmin ve disiplininle her zaman başarıya ulaşabilirsin.