Yay (Sagittarians)

Yay (Sagittarians)

Hayata başkalarının deneyimlerini ve felsefelerini dinlemek için değil, kendi felsefeni oluşturmak ve deneyimlemek için gelmiş birisin. Diğerlerinin yaşadıkları tecrübelere göre sana birşeyler anlatmaya çalışması, senin için pek bir şey ifade etmez. Çünkü öncelikle kendin deneyip kendin görmek istersin. Yeni ufuklara açılmaya hevesli, maceracı birisin. Araştırmak, gezmek ve keşfetmek için kendine ait özgürlük alanına ihtiyaç duyarsın. Limitlerden hiç hoşlanmazsın. Çünkü limit demek, senin için keşfetme yolculuğundaki engel demektir. Hatta duygusal bir bağ kurmak, yetişkin olarak sorumluluk ve görevler üstlenmek de senin için bir çeşit kısıtlanma gibi hissedilebilir.

Özgüvenli, girişken, maceracı ve hoşgörülü birisin. Bazen aşırı iyimser olup, gerçekten o an halledilmesi gereken bir takım işleri erteleme eğilimi gösterebilirsin. Aynı zamanda yapabileceğinden fazlası için söz verebilirsin.

Dürüst, açık, samimi birisi olduğun için bazen dilinden diğer bir deyişle patavatsızlığa varan dürüstlüğünden başın ağrıyabilir.

Başını ağrıtabilecek diğer bir konuya gelince;  hayat felsefeni oluştururken hem kendin hem de başkaları için en doğruyu kendinin bildiğini düşünüp fanatikleşebilirsin.

Hayatın nasıl yaşanmasına dair kafanda oluşturduğun kuralların ve çerçevelerin içerisine kendini hapsedebilirsin. Oysa hoşgörün ve maceracı yönünle insanları yargılamadan, herkesin kendine ait doğrusu ve o doğruya giden bir yolu olduğunu fark ettiğinde, deneyim yolculuğundan zevk almaya başlarsın. Zamanla bu konuda öğreten ve deneyimlerine dayanarak bilgi veren biri olabilirsin.