YILIN SON GÜNEŞ TUTULMASI

4 Aralık’ta saat 10:34’te Yay burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın ardından, 5 Haziran 2020’de İkizler-Yay aksında başlayan tutulma serüveni, yerini Boğa-Akrep aksına bırakacak. Böylece Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları (burcunuz ve yükseleniniz) başta olmak üzere, hepimizin doğum haritasına göre farklı alanlarda değişikliklerin olacağı yeni bir dönem başlayacak.
Etkisini ortalama 5 ay hissedeceğimiz bu Güneş Tutulmasında, bize yeni bakış açıları kazandıracak ve fanatik fikirlerimizi fark etmemizi sağlayacak etkiler altındayız. Bu yüzden, özellikle tutulmanın gerçekleştiği günlerde diyaloglarınıza odaklanmanızı öneririm. İlişkilerimizde dile getirilen konular aracılığıyla, sınırlarımızın ve inançlarımızın hayatımızı nasıl etkilediğini keşfedebiliriz.
Venüs ve Pluto, değerlerimizi ve inanç sistemlerimizi bize sorgulatıyor. Hayat felsefemizin dönüşümünde de bize destekleyici enerjilerini gönderiyor. Yay’daki Merkür ise düşüncelerimizde sınırlarımızın dışına çıkabilmemizi destekliyor. Bu olumlu etkiler altında, başkalarının tecrübelerine kulak vermek ve yeni bir şeyler öğrenmeye çalışmak bize iyi gelecektir.
Tutulmadaki Neptün etkisi, yaratıcılığı ve hayalgücümüzü arttırırken, uyuşturan bir etki de yaratıyor. Bu sebepten bazı gerçeklerin görülmesi gecikebilir. Fakat sonuçta aldandığımız konularda gerçekleri birer birer görmeye başlayacağız.
Dünya genelinde özgürlüğün, insan haklarının ve adaletin öneminin artacağı bir döneme giriyoruz. Bu tutulmayla, yurdumuzda halk sağlığı ve tüm çalışan kesimi ilgilendirecek yeni bazı düzenlemeler yapılabilir. Adalet sistemi, üniversiteler, eğitim-öğretim sistemi, medya, yayıncılık ve ulaşımla ilgili konular, gündemi meşgul edecek gibi gözüküyor.
Yoğun enerjilerin etkisinde zorlu zamanlardan geçiyoruz. Bu dönemde baş ağrıları, yorgunluk, uykusuzluk ve bazı hastalıklar artabilir. Yaşananları yenilenme sürecinin bir parçası olarak görebilmek ve dinlenmek için kendimize vakit ayırmak önem taşıyor.