DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESİYOR( 19 KASIM BOĞA BURCUNDA AY TUTULMASI)

19 Kasım’da Boğa burcunda Ay tutulması gerçekleşecek ve bu tarihten itibaren yıl sonuna kadar hızlı, beklenmedik ve sarsıcı olaylar tetiklenecek. Akrep’teki Merkür’ün de dokunuşuyla, bazı şok edici haberler ve bazı gerçekler gün yüzüne çıkabilir. Bir takım sonlanmalar yaşanabilir. Uzun zamandır üzerinde uğraştığımız bazı konuları da bu tutulma döneminde tamamlayabiliriz.
Ortaya çıkması gerekenleri ortaya çıkaracak etkiler altındayız. Yüzleşmekten kaçtığımız konuların da karşımıza dikileceğini söyleyebilirim. Kısacası, yenilenmemiz gereken alanlarda istesek de istemesek de değişim rüzgarları esiyor.
Bu dönemde kişisel değerlerimizi, ilişkilerimizi ve maddi kaynaklarımızı yenileyecek olaylar hızlanıyor. 2002 yılında yaşadıklarımızı hatırlamaya çalışalım. O yıl tetiklenen veya değişen bazı olayların benzerini, bu tutulmanın etkisiyle yaşayabiliriz. Bir konuda derinlemesine çalışmak ve sosyal çevremizi genişletmek için olumlu etkiler altındayız. Pluto enerjisiyle, yeni başlangıçlar için bazı şeyleri noktalama gücünü de kendimizde buluyoruz.
Diğer yandan, bu günlerde her anlamda daha fazla kısıtlandığımızı hissedebiliriz. Mars-Uranüs karşıtlığı, yaşanan olaylara ve tüm kısıtlamalara, başkaldırı isteğini arttırıyor. Venüs ve Uranüs etkisiyle de maddi ve manevi güvenliğimize yönelik endişelerimiz artabilir.
Tutulmanın etkisini ortalama 6 ay boyunca hissedeceğiz. Yıl sonuna doğru bazı yapıların sarsıcı bir biçimde değiştiğine şahit olacağız. Uranüs’ün dokunuşu, özellikle sosyal olaylarda, politika, ekonomi ve finansal alanlarda beklenmedik değişimleri getirebilir. İklim değişimi ve tarımsal konularla ilgili daha fazla konuşulup tartışılacak gibi görünüyor. Bunu yazmaktan hiç hoşlanmasam da maalesef dünya genelinde patlamaları ve depremleri de tetikleyen etkiler altındayız.