YILIN İLK YENİ AY’I DÖNÜŞÜM GETİRİYOR

Anka kuşunun hikayesini bilir misiniz? Efsaneye göre Anka kuşu, ölümünün yaklaştığını hissettiği anda kendisine kuru dallardan yuva yapar. Bu dallar güneş ışınlarıyla tutuştuğunda kendisi de kül olur ve küllerinden yeniden doğar. Tüm bu semboller bize, gerektiğinde ölmek ve ölüp küllerimizden yeniden doğmak gerektiğini anlatır.
Yılın ilk Yeni Ay’ı 13 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Bu Yeni Ay’da dönüşüm gezegeni Pluto ’nun etkisini hissedeceğiz. Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto, büyük güçlerin ortaya çıkmasını ve aynı zamanda tıpkı bir Anka kuşu gibi bizi yenileyecek ve dönüştürecek olayların başlamasını tetikliyor. Bir şeylerin yıkılıp yeniden inşa edileceği etkiler altındayız. Hayatımızda bazı şeyleri de artık bırakabilmeyi öğrenebileceğimiz bu dönem pek sancısız olmayacak. 12 Ocak’ta oluşacak Merkür-Uranüs açısı, bize birçok beklenmedik değişimin kapısını aralarken, bu değişimlerin bazıları korku ve endişe yaratabilir. İşte bu noktada “değişime ne kadar ayak uydurabiliyoruz? Sorunlarımızı nasıl çözümlüyoruz? Egomuzu nasıl yönetiyoruz? Kapanmayan yaralarımızın farkında mıyız?” gibi sorulardan teste tabii tutuluyoruz.
Bu Yeni Ay döneminde, sınırlandığımızı hissedebileceğimiz, üzerimize düşenleri istemesek de yapmak zorunda olacağımız günlerden geçiyoruz. Önümüzdeki 15 gün boyunca bazı gizli olaylar gün yüzüne çıkabilir. Takıntılı düşünceler sorun yaratabilir. Güç savaşları artabilir. Tüm dünyada kitlelerin dönüşümüne ve değişimine sebep olacak büyük olaylar yaşanabilir.
Diğer yandan, kendimizi iyileştirmek ve yenilemek için yılın bu güçlü etkilerinden yararlanabiliriz. Yaşadıklarımız aracılığıyla ruhsal gücümüzün farkına varabiliriz. Oğlak burcunun etkisi, sorumluluklarımızı üstlenmemiz gerektiğini, hedeflerimizi belirlememizi ve disiplinli olmamız gerektiğini bize yeniden hatırlatıyor. Gerçekçi planlar yapıp bunlar için harekete geçmek için uygun bir dönemdeyiz.