SEVGİDE EMEĞİ GÖRMEK İSTİYORUZ (VENÜS OĞLAK BURCUNA GEÇİYOR)

Hepimiz sevdiklerimizden güzel sözler duymaktan hoşlanırız. Ancak o sözlerin altı dolmadığında zaman içerisinde anlamını yitiriyor. “Seni seviyorum” diyen bir yakınının en azından arada bir seni arayıp “Nasılsın? İyi misin ? “ demesini bekliyorsun. Herhangi bir sıkıntılı anında yanı başında olacağına güvenmek istiyorsun. Her ne kadar sevdiklerimizin hayatımızda kredisi yüksek olsa da her şeyin limiti olduğu gibi bu da tükenebiliyor. Aslında sevgi de beslendikçe güçleniyor ve özenilmedikçe de tıpkı bir çiçek gibi solabiliyor.
8 Ocak’ta Venüs gezegeni, Oğlak burcuna geçerken, sevgide emeği görmek istiyoruz. Özellikle 25 Şubat’a kadar ilişkilerde sadece sözlerin yeterli olmayacağı bu süreçte olacağız. Kararlılık ve istikrar önem kazanıyor. Kalıcı ilişkiler kurabileceğimiz güzel bir dönemdeyiz. Bu süreçte ilişkilerimizde hayal kırıklığına uğradığımız veya başkalarını hayal kırıklığına uğrattığımız alanları belirleyebilir, bir şeyleri yeniden inşa edebilmek ve telafi etmek için harekete geçebiliriz. Kendi değerimizi nelere dayandırdığımızı, kendimizi sevgisiz veya sevgimizi göstermekte yetersiz hissettiğimiz alanları tespit edebiliriz.
Bu dönemde Mars’ın Boğa’da Venüs’ün ise Oğlak burcunda olması, finansal anlamda maddi ve manevi güvenlik ihtiyacını da arttırıyor. İş hayatında yeni ve kalıcı ortaklıklar kurulabilir.