ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

28 Ocak’ta Aslan burcunda Dolunay gerçekleşecek. Jüpiter, bu Dolunay’da Güneş’in yanında yerini alıyor. Böylece iyimserliğimizi arttırarak, Dolunay zamanlarında yoğun olarak hissettiğimiz depresif duyguları hafifletiyor.
Hayatımıza daha geniş bir açıdan bakıp değerlendirmek için uygun dönemdeyiz. Vizyonumuzu genişletecek yeni bir eğitim programına veya farklı projelere odaklanabiliriz. Ortalama iki hafta boyunca, kendi gücümüzün farkına varmamıza sebep olacak olaylar deneyimleyebiliriz. Kendimizi şanslı hissedebileceğimiz ve bazı güzel fırsatlar yakalayabileceğimiz etkiler altındayız.
Duygusal açıdan, kendimize ve başkalarına karşı daha affedici ve cömert davranabiliriz. Kalbimizin sesine daha fazla kulak vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Fakat diğer yandan, bu Dolunay döneminde, Venüs-Pluto kavuşumu, sevgi alıp verme konularında bazı sıkıntılar yaşamamıza sebep olabilir. Yeterince sevilmediğimizi düşünebiliriz. Sorunlara objektif bakmakta zorlanabiliriz. Bilinçaltımızın, ilişkilerimiz üzerindeki etkilerinin yüksek olacağı bir dönemdeyiz. İlişkilerimizde aşırı ısrarcı tavırlar, kıskançlık ve manipülasyondan kaynaklanan bazı çatışmalar yaşanabilir. Mars-Uranüs kavuşumunun etkisiyle, kısıtlamalardan özgürleşme isteğimizin de yoğun olduğu bu günlerde, ilişkilerde ani sonlanmalar olabilir.
Bu Dolunay’daki en büyük tuzaklardan biri, bazı şeyleri çok abartmak(aşırı yemek-içmek, harcama yapmak vs.) ve gurur meselesi yapmak olabilir. Aynı zamanda Jüpiter-Ay karşıtlığı, bizi tembellik ve disiplinsizliğe itebilir. Bu da bazı fırsatları kaçırmamıza neden olabilir. Mars’ın Jüpiter ile etkileşimi, sabırsızlığımızın yanında düşünmeden harekete geçme eğilimimizi de arttırıyor. Aynı zamanda bu dönemde farkında olmadan psikolojik ve fizyolojik olarak kendi limitlerimizi aşırı zorlayabiliriz.
Dolunay’ın ardından 30 Ocak’ta Merkür gerilemesi başlayacak. Bu da bazı yarım kalan işlere, detaylı bir şekilde yeniden odaklanmak için bize fırsat tanıyor. Özellikle tamamlamayı planladığınız eğitim programları veya projeleriniz varsa harekete geçmenin tam zamanı