YILIN İLK DOLUNAY’I YENGEÇ BURCUNDA

Yılın ilk Dolunay’ı 7 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Birbirimize ve kendimize gereken şefkati göstermek ve geçmişten gelen yaralarımızı sarmak için olumlu etkiler altındayız. Yeni yılın bu ilk günlerinde, aslında hepimizin büyük bir ailenin parçası olduğunu hissedebilmemiz için, Yengeç burcunun doğasından yararlanabiliriz. Kendimize ve başkalarına faydalı olmak için güzel bir döneme giriyoruz.
Dolunay’daki Merkür etkisi, bir yandan içimizdeki çocuğa sahip çıkarken diğer yandan bir yetişkin olabilmeyi başarıp başaramadığımızı bize sorgulatıyor. Bu dönemde, kendimizi aşırı kısıtladığımız veya özdisiplin sağlayamadığımız alanları da tespit edebiliriz. Neptün etkisiyle de artan önsezilerimiz ve yaratıcılığımız, bir çok sorunumuza çözüm bulmamızı kolaylaştırıyor.
Bu süreçte devam eden Merkür ve Mars gerilemeleri sebebiyle, hayatımızda bazı şeyleri tekrara düşünüyor gibi hissedebiliriz. Bu konulara odaklanmak önem taşıyor. Çünkü bu Dolunay’da hissettiklerimiz ve yaşadıklarımız bize, duygusal güvenliğimizi ve huzurumuzu korumak için yapabileceklerimizi daha net gösterebilir.
Ülkemizde ise bu dönemde, halk sağlığı, gençlere ve eğitim sistemine yönelik konular, yeni yasa teklifleri, bazı yasaların gecikmesi ve parlamentoda bazı fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Kadınlara yönelik konuları da daha fazla konuşur olacağız. Diğer ülkelerle ilişkilerin yoğun olacağı bir dönemdeyiz. Uluslararası düzeyde başarılı işbirliklerine imza atılabilir.