YENİ ŞANS VE FIRSATLAR (JÜPİTER BOĞA BURCUNA GEÇİYOR)

Genişlemenin, şansın, fırsatların, iyimserliğin ve abartının gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs’ta Boğa burcuna geçiyor. Yaklaşık bir yıl (26 Mayıs 2024’e kadar) bu burçta kalacak. Jüpiter en son, 4 Haziran 2011-11 Haziran 2012 arasında Boğa burcundaydı. O dönemde yaşadığımız konuların benzerleri, yeniden gündeme gelebilir. Doğum haritamıza göre, karşımıza çıkacak fırsatlar ve şanslı olduğumuz alanlarda değişim başlıyor.
Jüpiter Boğa burcundayken, risk almak istemiyoruz. Hedeflerimizi daha sağlam temellere ve planlara oturtma ihtiyacındayız. Somut sonuçların peşindeyiz. İyimserliğimiz ve özgüvenimiz artıyor. Yatırım ve kaynaklarımızı başarıyla yönetebiliriz. Uzun dönemli hedeflerimiz için sabır ve kararlılıkla harekete geçebiliriz.
Diğer yandan, gayrimenkul yatırımlarında dikkatli olmak önem taşıyor. Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş gelen projelerden kaçınalım. Çünkü verilen sözler tutulmayabilir. Lüks tüketim ihtiyacımız da artıyor. En çok ne istediğimize ve neye değer verdiğimize odaklanmayı ihmal etmeyelim.
Bu dönemde, yaratıcılığa yönelik alanlarda, yiyecek ve içecek sektöründe, toprakla ilgili konularda önemli atılımlar olabilir.