SONLANMALAR TUTULMASI

5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, beraberinde bir çok sonlanmalar getiriyor. Bu sonlanmaların bazıları, Uranüs’ün etkisiyle hiç beklenmedik bir anda olabileceği gibi, bazıları ise kararlarımıza bağlı olarak bitebilir.
Tutulma döneminde, ilişkilerimizi, işimizi, maddi ve manevi kaynaklarımızı mercek altına alıyoruz. Akrep’in derinlemesine inceleyen ve hisseden yapısı, Merkür gerilemesiyle de birleşince, sorgulama ve değerlendirme için ideal bir döneme giriyoruz. Kendimizi yenilemek için gereken adımları atabiliriz. Ancak bu adımları atarken bazı şeyleri geride bırakmak ve ileriye odaklanmak gerekiyor.
Gizli bir çok konunun açığa çıkacağı bu dönemde, Venüs-Neptün karesi, kendimizi aldattığımız konuları da gözler önüne serebilir. Mars-Kayron sert açısıyla belki önce, kötü şeylerin hep bizim başımıza geldiğini düşünerek kurban psikolojine girebiliriz. Ancak, Jüpiter ve Pluto etkisi, kararlı davranmamız gereken konuları ve hayatımızda en çok önem verdiğimiz şeyleri bize sorgulatıyor. Korkularımızı bırakıp içsel gücümüzü yeniden hatırlamamızı destekliyor.
Tüm dünyada yeniden doğum sürecindeyiz. Bazı şeyler adım adım değişse de bazıları aniden ve beklenmedik bir şekilde gerçekleşiyor. Herşey sosyal ve politik anlamda yeni yapılara yer açmak için ilerliyor. Bu süreçte, maddi ve manevi değerlerimizi dengelemek önem taşıyor.
Tutulma döneminde, finansal açıdan başta olmak üzere bir takım sarsıntılar ve depremler olabilir. Volkanik patlamalar, suikast ve saldırı haberleri ve başkaldırılar yine gündemde olmaya devam edecek.