YENİ HEDEFLER BELİRLEME ZAMANI (OĞLAK BURCUNDA YENİ AY)

Yılın son Yeni Ay’ı, 23 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Bu zamana kadar yaptıklarımızı ve yaptıklarımızın sonuçlarını değerlendirmek için güzel bir döneme giriyoruz. Oğlak burcunun etkisini yoğun olarak hissedeceğimiz bu dönemde, hedeflerimizi, hayatımızda sınırlamamız ve disipline etmemiz gereken şeyleri kolaylıkla belirleyebiliriz.
Yeni Ay’daki Jüpiter etkisi, isteklerimizi ve hedeflerimizi büyütüyor. Hayallerimizi gerçekleştirmek için destekleniyoruz. Ancak aşırı abartıdan kaçınmaya da dikkat edelim. Jüpiter’in bu enerjisinden, hayatımızda şükür sebeplerini hatırlamak ve bunları arttırmak için yararlanmaya çalışalım. Sonunu düşünmeden adımlar atmayalım ve tutamayacağımız sözler vermeyelim. Şu sıralar, kulağa hoş gelen şeylere de şüpheyle yaklaşalım. Çünkü kandırılmalara da açık bir dönemdeyiz.
Bildiğiniz gibi, Mars gerilemesi hala devam ediyor. Merkür de 29 Aralık’ta geri hareketine başlayacak. Bu gerilemeler, hayatımızda yer almasını istediğimiz şeyleri belirlemek, bazı şeyleri sonlandırmak ve yeni kararlar almak için bize fırsatlar sunuyor. Etkisini ortalama 15 gün boyunca hissedeceğimiz Yeni Ay sürecinde de Oğlak burcunun kararlılığı ve azminden yararlanarak, kendimizi yeniden inşa etme şansına sahibiz.