GÜZEL FIRSATLAR KAPIMIZI ÇALABİLİR             (YAY BURCUNDA YENİ AY )

Konfor alanımızın dışına çıkma konusunda öyle ya da böyle hepimiz tembellik yapıyoruz. Bir süre sonra ise istemeden kendimizi, kısır bir döngünün içinde bulabiliyoruz. Bu yüzden, bazen, hiç denemediğimiz şeyleri denemek ve hayatımızda yeniliklere yer açabilmek için kendimize fırsat tanımamız gerekiyor. Eğer bu konuda henüz harekete geçmediyseniz, Yay burcunda oluşacak Yeni Ay’ın olumlu enerjisini değerlendirmenizi öneririm.
24 Kasım’da kış mevsiminin bu gri havasında yüzümüzü güldürecek bir Yeni Ay’a “Merhaba “ diyoruz. Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn’ün olumlu enerjileri, yenilenmek, görmediğimiz yerlere gitmek, yeni kişilerle tanışmak ve deneyimlerimizi paylaşmak için bizi destekliyor. Aynı zamanda hayatımızda kendimizi şanslı hissettiğimiz alanları yeniden görebilmemizi sağlıyor.
Etkisi ortalama 15 gün boyunca hissedeceğimiz bu dönemde, bize ilham veren şeylere odaklanmak ve korkularımızı geride bırakıp hayatımıza biraz macera katmak iyi gelecektir. Bu süreçte karşımıza bir takım güzel fırsatlar çıkarabilir. Bu arada, bazı şeyleri abartmamaya ve dengemizi korumaya özen gösterelim.
Yeni Ay döneminde Yay burcunun simgelediği, turizm, medya, yayıncılık, yasama ve yargı sistemi, üniversiteler, profesörler, hakimler, din adamları ve inançlarla ile ilgili konular gündeme gelebilir. Ülkemizde eğlence sektörü, spor aktiviteleri, sağlık, gençler ve çocuklara yönelik konular da gündeme taşınıyor. Aynı zamanda, başta sağlık alanında olmak üzere çalışan kesimin geneline yönelik olumlu haberler de duyabiliriz.