YENGEÇLER VE YÜKSELEN YENGEÇLER 2024

Bu yıl, kariyerine ve aile yaşamına odaklanıyorsun. Bu alanlarda bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Kendine yeni hedefler belirleyebilir ve bunları başarıyla gerçekleştirebilirsin. Taşınma, ev alım-satım işleriyle meşgul olabilirsin. Ebeveynlerine ait konularla da ilgilenmen gerekebilir. İç dünyanı ve duygusal ihtiyaçlarını daha iyi anlayabileceğin bir yıldasın.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, bazı bağımlılıklarını ve zararlı alışkanlıklarını geride bırakabilirsin. Ölüm ve sonrası, mistik, psişik vs. konular dikkatini çekebilir. Farkındalığın artıyor. Ortak maddi kaynaklar, miras, vergi, sigorta vs. konuları da dönüşümünü hızlandırabilir.

26 Mayıs 2024’e kadar önceliklerini, geleceğe yönelik hedef ve projelerini kolaylıkla belirleyip, bu alanda desteklenebilirsin. Özgüvenin artıyor. Hayatına olumlu katkıda bulunacak yeni arkadaşlıklar kurabilir ve yeni sosyal gruplara girebilirsin. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, iç dünyana yönelip kendini yenileme fırsatı bulabileceğin bir dönemdesin. Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın, hayatını olumsuz şekilde etkileyen eğilimlerini ve korkularını çözümleyebilirsin. Yardım derneklerinde yapacağın gönüllü çalışmalar da seni olumlu yönde etkileyecektir.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, evine veya kariyerine ait bazı işlerini başarıyla tamamlayabilirsin. Kendine yeni bir yol belirleme ihtiyacı da duyabilirsin. Hiç düşünmediğin bir olay veya bir teklif, önceliklerini yeniden değerlendirmene sebep olabilir. 

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, toplumsal statünde, kariyerinde ve hayatındaki otorite figürleriyle olan ilişkilerinde bazı değişiklikler olabilir. Bu tarihten itibaren, sorumlulukların ve yoğunluğun artıyor. Ancak işlerini başarıyla tamamlayacak enerjiyi kendinde buluyorsun.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerinde önemli değişiklikler yaşayabilirsin. Zayıflayan ilişkilerin bitebilir. Bazı güç savaşları ve düşmanlıklar da görülebilir. Hayatında önemli etkileri olacak kişilerle de tanışabilirsin.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, inançlarını ve hayat felsefeni sorgulayacağın olaylar deneyimleyebilirsin. Tanışacağın bazı kişiler ve çıkacağın yolculuklar da bakış açını değiştirmende etkili olabilir. Üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayabilirsin. Uzun yolculuklara çıkabilirsin. Yüksek öğrenimle ilgili konular gündeme gelebilir. Bir konuda uzmanlaşmak isteyebilirsin.

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, ebeveynlerinle, ailenle ve geçmişinle ilgili konular gündeme taşınıyor. Yeni bir yere taşınabilirsin. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenmen gerekebilir.

Yıl boyunca, yeni birşeyler öğrenme istek ve ihtiyacın artıyor. Farkındalığını ve bilgilerini arttırmak için olumlu etkiler altındasın. Yayınlanmasını planladığın kitap, dergi vs. varsa, bunlara da odaklanabilirsin.