İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER 2024

Sevgili İkizler,

Bu yıl, geleceğe yönelik yeni hedefler belirleyebilir ve farklı sosyal çevrelere girebilirsin. Yeni arkadaşlıklar veya yeni bir aşk gündeme gelebilir. Çocuk sahibi olabilir veya çocuklara yönelik konulara odaklanabilirsin. Yaratıcılığa dayalı tüm işlerinde başarıların artıyor. Kariyer değişikliği yapabilirsin. Yeni başlangıçlar yapmak için şanslı bir dönemdesin.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, hayat felsefeni ve bakış açını önemli ölçüde etkileyecek olaylar deneyimleyebilirsin. Hayatın anlamını sorgulama ihtiyacın artıyor. Bu da seni din, felsefe veya ideoloji konularına yöneltebilir. Ancak fanatik davranışlardan kaçınmalısın. Eğitim ve öğretim konularıyla meşgul olabilirsin. Uzak yerlere seyahatlerin de artabilir.

26 Mayıs 2024’e kadar ruhsal açıdan kendini yenileme fırsatları yakalayacağın bir dönemdesin. Çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın, hayatını olumsuz şekilde etkileyen eğilimlerini ve korkularını çözümleyebilirsin. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, kendini başarıyla ortaya koyabileceğin fırsatlar karşına çıkabilir. Hayata daha iyimser gözlerle bakabilirsin. Bu arada, bu süreçte kilo almaya daha yatkın olacağın için beslenme düzenine dikkat etmeni ve spor yapmanı öneririm.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, üzerinde çalıştığın bir projeyi başarıyla bitirebilirsin. Hedeflerine göre önceliklerini yeniden belirleyebilirsin. Bu arada, romantik ilişkin ve arkadaşlıkların test ediliyor. Bazı arkadaşlıkların ve grup aktivitelerin sonlanabilir. Çocuklarla ilgili konular da gündeme gelebilir.  

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, kendineyeni hedef ve projeler belirleyebilirsin. Hedeflerini gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var. Sosyalliğin artıyor.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, bazı bağımlılıklarını ve zararlı alışkanlıklarını geride bırakabilirsin. Ölüm ve sonrası, mistik, psişik vs. konular dikkatini çekebilir. Farkındalığın artıyor. Ortak maddi kaynaklar, miras, vergi, sigorta vs. konularıyla da meşgul olabilirsin.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, kariyerinde değişimler artabilir. İş sebebiyle taşınabilir ya da emekliye ayrılabilirsin. Kariyerini ve özel hayatını dengelemek için gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Hayatındaki otorite figürleriyle bazı sıkıntılar yaşayabilirsin. Tepkilerine dikkat etmen önem taşıyor.

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, yaratıcılığın artıyor. Yeni hobiler edinebilir, sıra dışı projelere başlayabilirsin. Sanatsal faaliyetlerinde artış görülebilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin.

Yıl boyunca, özellikle kariyerinde daha fazla sorumluluk üstlenmen gereken durumlarla karşılaşabilirsin. Hedeflerini gerçekçi bir şekilde değerlendirebilirsin. Ayrıca sabır ve disiplinle yaptığın çalışmaların karşılığını alırken, sorumsuzluk yaptığın konularda da bazı sıkıntılar yaşayabilirsin.