YENGEÇ BURCU 2020

Sevgili Yengeç,
Bu yıl kendini daha çok ilişkilerin aracılığıyla keşfedebileceğin bir yıl olacak. İkili ilişkilerinden maddi ve manevi fayda görebilirsin. Yeni ortaklıklar kurabilir ve evlilik planları yapabilirsin. Mevcut ortaklıklarında ve evliliğinde ise olumlu gelişmeler yaşanabilir. Birçok görüşmeni başarıyla yönetebilirsin. Adli davaların lehine sonuçlanabilir. Rekabette olduğun bazı ortamlarda avantajlı konuma geçebilirsin.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, hem hedeflerinin hem de arkadaşlıklarının değişime uğradığı 7 yıllık bir döneme girdin. Bu sebepten, bu yıl da bazı arkadaşlıklarında veya sosyal çevrende değişiklikler olabilir. Yeni ve sıra dışı hedefler belirleyebilirsin.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine senin burcunda oluşacak Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçebilirsin. Hayatında içten içe bazı şeyleri değiştirme zamanının geldiğini hissedebilirsin. Yaşayacağın bazı olaylar da seni değişim ve dönüşüme zorlayabilir. Duygusal ihtiyaçlarını daha net belirleyebilirsin. Seni çıkmaza sokan bazı şeyleri hayatından adım adım çıkartman gerekebilir. İçgüdüsel bir istekle beğenmediğin yönlerini değiştirmeye çalışabilirsin. Bu istekle, imajın ve hayata yaklaşım tarzın yavaş yavaş değişime uğrayabilir. Bu değişim, evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerini de etkileyecektir. Tüm bu değişimlerle beraber, yeni başlangıçlar için kendinde gereken gücü bulabilirsin.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, yakın ilişkiler, ortak finansal kaynaklar, vergi, sigorta, borç veya miras gibi konular gündemini oluşturabilir. Bu alanda yaşayacaklarının etkisiyle de hayata yaklaşım tarzın ve bakış açın değişebilir. Her şeyi kontrol edemeyeceğini öğreneceğin bir dönemdesin. Sıkıntılar yaşadığın alanda, problemi doğuran sebepleri derinlemesine araştırıp bunları iyileştirme şansını bulabilirsin. Sahip olduğun gücün farkına varabileceğin deneyimler yaşayabilirsin. İlişkide bulunduğun kişiler sana bu konuda ayna tutabilir.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Bu süre içerisinde özellikle ortaklıkların ve evliliğin başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerinde, her iki tarafın sorumluluklarını yeterince üstlenip üstlenmediğini daha net görebilirsin. İlişkilerinde davranış tarzını değiştirmen gereken deneyimler yaşayabilirsin. Bir ilişkini bitirmek veya ciddileştirmek için gerekli adımları atabilirsin. Bu dönemde yeni ortaklıklar kurma veya mevcut ortaklıkları sağlamlaştırma konuları gündeme gelebilir. Özellikle 5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, tüm ikili ilişkilerinin test edildiğini çok güçlü bir biçimde hissedebilirsin. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Kendi ihtiyaçların ile yakın ilişkide olduğun kişilerin ihtiyaçlarını fark edip bunları dengelemeye çalışabilirsin.
Bu yıl evlilik kararı alabilirsin. Ancak sevgiyi, cazibeyi, zerafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.

5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisiyle beraber ortalama olarak yıl sonuna kadar, günlük işlerinde, çalışma tarzında, çalışma ortam ve koşullarında değişiklikler olabilir. Uzun zamandır üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir işi tamamlayabilirsin. Kendini geliştirmek istediğin bir alanda konunun uzmanı bir kişinin yanında çalışma fırsatı bulabilirsin.
Haziran ayından itibaren artık sağlığına daha fazla özen göstermek isteyebilirsin. Beslenme düzenini değiştirebilirsin. İfade edemediğin duygularının sende yarattığı fiziksel problemleri fark edebilirsin. Bu konuda gerekli iyileştirmeyi yapabilmek için harekete geçebilirsin. Zararlı alışkanlıklarından kurtulma kararı alabilirsin.
Mars gezegeni 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında geri gidecek. Gerileme süresince harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten bu tarihler, yeni başlangıçlar için uygun değildir. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, yoğun bir şekilde dinlenme ve ruhunu yenileme ihtiyacı duyabilirsin. Fiziksel ve duygusal anlamda kendini değerlendirmek için çok uygun bir döneme giriyorsun. İçe dönme ihtiyacında ve empati yeteneğinde artış olabilir. Başkalarına yardımcı olmaya çalışırken kendini çok fazla yıpratmamaya dikkat etmelisin. Çünkü onların problemlerini, kendi problemlerin haline getirme eğiliminde olabilirsin. Hayatında, bazı özel hatta gizli kalmış konuların açığa çıkması söz konusu olabilir. Bu dönemde adımlarını yavaş atıp kendine gereken zamanı ayırmalısın.
Aralık ayından itibaren yüklü bir ödemen varsa onu bitirebilirsin veya ödemelerini daha kolaylıkla yapılandırabilirsin. Bankacılık ve sigorta işlerinde avantajlı bir döneme giriyorsun. Eşin veya ortağınla paylaştığın ortak mallar veya kaynaklarda artış yaşanabilir. Beklenmedik bir yerden eline toplu bir para geçebilir. Derin inceleme ve araştırma gerektiren işlerde başarılı olabilir ve psikolojik çalışmalardan fayda sağlayabilirsin.