ASLAN BURCU 2020

Sevgili Aslan,
Bu yıl çalışma hayatında daha başarılı ve mutlu olmanı sağlayacak fırsatlar yakalayabilirsin. Çalışma arkadaşların tarafından da desteklenebilirsin. Popülerliğin artıyor. Yeteneklerini kolaylıkla sergileyebilir ve daha çok takdir toplayabilirsin. Eğer işverensen, birlikte çalıştığın kişilerden fayda görebilir ve işlerini büyütme fırsatı bulabilirsin. Ortam değişikliği planlıyorsan, daha geniş ve ferah bir iş ortamına taşınabilirsin. Bu yıl üzerinde çalıştığın projelerde de istediğin sonuçlara ulaşma potansiyelin artıyor.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, kariyerinde ve sosyal statünde değişimler yaşayacağın 7 yıllık bir döneme girdin. Bu etkiler altında, bu yıl da seni daha özgür bırakacağına inandığın seçimler yapabilirsin. Sıra dışı bir kariyer hedefleyebilirsin. Yeteneklerini kullanabileceğin birçok fırsat yakalayabilirsin. Kendine özgü yaratıcı fikirlerinde artış yaşanabilir. Bu fikirleri cesurca ortaya koymalısın. Yöneticilerin başta olmak üzere, hayatında yer alan otorite figürleriyle ilgili birçok değişiklik olabilir.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, biraz içe dönüp kendini hem fiziksel hem de ruhsal anlamda değerlendirme ihtiyacı duyabilirsin. Bazı alışkanlıklarını ve davranışlarını değiştirme kararı alabilirsin. Hayatında çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın ve seni hareketsiz bıraktığını düşündüğün konuların, çözümü için harekete geçebilirsin. Kendini daha iyi hissedebilmek için hayat temponu biraz yavaşlatıp dengelemek zorunda kalabilirsin. Aynı zamanda çeşitli sebeplerden ötürü istediğin hızda hareket edemediğini hissedebilirsin. Bu sebepten, bu yıl adımlarını kontrollü atıp kendine soluklanmak için gereken zamanı ayırmalısın. Özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten bu tarihler, yeni başlangıçlar için uygun değildir. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, evliliğin, ortaklıkların kısacası tüm yakın ikili ilişkilerinde, gerçekten ne istediğini sorgulayabilir ve sorumluluklarını yeterince üstlenip üstlenmediğini fark edebilirsin. İlişkilerinde davranış tarzını değiştirmen gereken deneyimler yaşayabilirsin. Karşındaki kişiler sana bu konuda ayna tutacaktır. Bu süre içerisinde bir ilişkini bitirmek veya ciddileştirmek için gerekli adımları atabilirsin. Bu dönemde yeni ortaklıklar kurma veya mevcut ortaklıkları sağlamlaştırma konuları gündeminde olabilir.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Günlük işlerinde ve çalışma ortamında sorumluluklarını yerine getirdiysen, bunların karşılığını bu aylarda alabilirsin. Özellikle iş ortamında terfiler ve ödüller söz konusu olabilir. Ancak diğer yandan, gösterdiğimiz sorumsuzluklarımızın da cezasını çekeceğimiz bir dönem olacağı için bu tarihlerde yaşayacakların, sana düzeltmen gerekenler konusunda ipucu verecektir. Zamanını ve enerjini daha iyi kullanmaya ve günlük işlerini daha iyi organize etmeye odaklanabilirsin. Bu aylarda zararlı alışkanlıklarını da bırakabilirsin. Özellikle 5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, günlük işlerinde, çalışma ortamında, çalışma tarzında bir takım yenilikler ve değişiklikler yaşayabilirsin. Çalışma koşullarını değiştirmek için harekete geçebilirsin. Bir projenin veya bir işin tamamlanması söz konusu olabilir.
Haziran ayından itibaren kendini yaratıcı bir biçimde keyifle ortaya koyabilirsin. Yeni hobiler edinebilirsin. Sanatsal ve sosyal faaliyetlerinde artış görülebilir. Yaratıcı projeler başlatabilirsin. İçindeki çocuğun sesine kulak vermek ve gerçekten ne istediğini anlayıp harekete geçmek, sana kendini iyi hissettirecektir. Bu arada yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Sana daha çok hitap ettiğini düşündüğün yeni sosyal gruplar içerisinde yer alabilirsin. Çocuk sahibi olma veya çocuklarla ilgili bazı konular gündeme gelebilir.
Bu yıl sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, dahil olduğun sosyal gruplar ve organizasyonlar içerisindeki arkadaşlık ilişkilerin değişebilir. Bazı arkadaşlıklarını ve grup aktivitelerini sonlandırabilirsin. Çocuklar veya partnerinle ilgili konular gündemini oluşturabilir. Üzerinde çalıştığın bir projeyi başarıyla bitirebileceğin gibi yaratıcılık gerektiren tüm projelerde başarın artıyor.
Aralık ayından itibaren yeni ortaklıklar kurmak ve evlenmek için uygun bir döneme giriyorsun. Mevcut ortaklıklarında ve evliliğinde ise uyumun arttığını ve seni geliştiren bir ilişki içerisinde olduğunu hissedebilirsin. Evliliğinden, ortaklıklarından kısacası tüm yakın ikili ilişkilerinden maddi-manevi fayda görebilirsin. Birçok görüşmeni başarıyla yönetebilirsin. Adli davaların lehine sonuçlanabilir. Rekabette olduğun bazı ortamlarda avantajlı konuma geçebilirsin.