İKİZLER burcu 2020

Sevgili İkizler,
Son yıllarda borçlar, vergiler, eşinin veya ortağının maddi kaynakları ve miras işleriyle uğraşmış olabilirsin. Bazı kayıplar da yaşanmış olabilir. Neyse ki bu yıl yüklü bir ödemeni bitirebilir veya yeni bir ödeme planı oluşturabilirsin. Bankacılık ve sigorta işlerinde avantajlı bir döneme giriyorsun. Eşin veya ortağınla paylaştığın ortak mallar veya kaynaklarda artış yaşanabilir. Beklenmedik bir yerden eline toplu bir para geçebilir. Yeni ortaklıklar kurulabilir.
6 Mart 2019’da Uranüs Boğa burcuna geçti ve tüm burçlar için 7 yıllık yeni bir değişim dönemi başladı. Bu tarihten itibaren yaşayacakların aracılığıyla, bazı şeyleri kontrol edemeyeceğini ve akışa bırakman gerektiğini öğrenebilirsin. Bu bir yandan sana yorucu gelse de diğer yandan yavaş yavaş duygusal yüklerinden kurtulmaya başladığını da hissedebilirsin. Uranüs’ün Boğa’da olduğu dönem boyunca, senden gizlenen veya senin gizlediğin bazı sırlar aniden açığa çıkabilir. Bu yüzden 2020’de hiç beklenmedik bir şekilde bazı sırların ve hatta bazı düşmanlıkların farkına varabilirsin. Bu süreçte daha çok yaratıcı işlerle ilgilenmeni tavsiye ederim. Ortaya sıra dışı ve dikkat çekici eserler çıkarma potansiyelin artıyor.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, yeteneklerini daha fazla kullanmanı ve bunlardan gelir elde etmeni sağlayacak fırsatları yakalayabilirsin. Sahip olduğun kaynakları ve yetenekleri değerlendirmen önem taşıyor. Maddi güvenliğini sağlamak için gerekli değişiklikleri yapabilirsin. Bu yıl da harcamalarına dikkat etmelisin.
2020’de kendi istek ve arzularının neler olduğunu değerlendirip ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilirsin. Kendine gerçekten hak ettiğin değeri verip vermediğini ve değiştirmen gereken eğilimlerini sorgulayabilirsin. Kendi değerinin farkına varıp bunu etrafındakilere de yansıtmak için güzel bir döneme giriyorsun.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, yeni bir şeyler öğrenmek amacıyla harekete geçebilirsin. Akademik alanda çalışmalar yapabilirsin. Üniversiteye gitmeyi, yüksek lisans yapmayı veya yeni bir alanda eğitim almayı planlayabilirsin. Bunun için hiç olmadığın kadar sabırlı ve disiplinli davranabilirsin. Farkındalığını ve bilgilerini arttıracağın bir dönem başlıyor. İçgüdüsel olarak inançlarını ve düşüncelerini yeniden gözden geçirme ve kendini en fazla ait hissettiğin yeri keşfetme ihtiyacı duyabilirsin. Başarına engel olan tutum ve davranışlarının farkına varabilirsin. Kendi yolunu belirleme ihtiyacın artıyor. Bu anlamda uzak yerlere seyahate gitme ihtiyacı da hissedebilirsin. Bu süreçte sıra dışı kişilerle tanışabilir ve bu kişiler aracılığıyla hayata bakış açını değiştirecek şeyler yaşayabilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Sevgili İkizler, ortak finansal kaynaklar, borçlar, kayıplar ve miras vs. gibi konular başta olmak üzere hayatının birçok alanında yaşadığın bazı deneyimler, senin psikolojik olarak bazı dönüşümler yaşamana sebep oldu. Satürn gerilemesi boyunca yaşayacaklarınla dönüşüm gücünü fark edebilirsin. Aynı zamanda maddi kaynaklarını gerçekten olumlu şekilde yönetip yönetmediğinin yanıtını alabilirsin. Bu aylar, ruhsal açıdan kendini daha dengeli ve özgür hissedebilmen için gereken son rötuşların yapılacağı aylar olacak.

5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisiyle beraber ortalama olarak yıl sonuna kadar, evliliğin ve ortaklıkların başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerin test ediliyor. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Kendini keşfedip ihtiyaçlarının farkına varma ve kendini ortaya koyma fırsatların artabilir. Bire bir ilişkilerindeki yaklaşımlarını değerlendirip gerekli gördüğün değişimleri yapabilirsin. Yeni ortaklıklar kurabilirsin. İş hayatında ortaklarından destek görebilirsin. Bulunduğun ortamda rekabet artabilir. Varsa süregelen adli davaların sonuçlanabilir.
Bu yıl evlilik kararı alabilirsin. Ancak sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. İlişkiler konusunda önemli kararlar almak, yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, büyük finansal riskler almak ve yatırımlarda bulunmak için Venüs’ün ilerlemesini beklemen uygun olacaktır.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber eşinin veya ortağının paralarına ait konular, vergiler, borçlar ve yatırımlar yeniden gündeme taşınabilir. Eline toplu para geçebilir. Eğer varsa mevcut borçlarını yeniden yapılandırma gereği duyabilirsin.
Mars gezegeni 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında geri gidecek. Gerileme süresince harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten bu tarihler, yeni başlangıçlar için uygun değildir. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da senin burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, yaşadıklarının da etkisiyle hayata daha farklı yaklaşım sergilemeye başlayabilirsin. Bu yaklaşımın evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerinde farklılık yaratabilir. Kendi sınırlarını yeniden çizme ihtiyacı duyabilirsin. Bu arada başkalarının da sınırlarına saygı duymayı ihmal etmemelisin.
Aralık ayının sonlarına doğru hayata daha geniş bir bakış açısı ile bakmanı sağlayacak bir döneme giriyorsun. Kendini daha iyimser hissedebilirsin. Şehir veya ülke dışına seyahat edebilirsin. Yabancı kültürlerden fayda görebilirsin. Öğrenme ve öğretme isteğin artabilir.