YAYLAR VE YÜKSELEN YAYLAR 2024

Sevgili Yaylar,

2024’te gündemini, geleceğe yönelik hedeflerin, sosyal çevren, aşk hayatın ve çocuklarla ilgili konular meşgul edecek. Sosyal aktivitelerin artıyor. Bu yıl, evlilik kararı alabilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin. Geleceğe yönelik sıradışı ve sana kendini özgür hissettirecek yeni hedefler belirleyebilirsin. Çalışma ortam ve şartlarında olumlu değişiklikler olabilir.  

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, iletişim tarzında dönüşüm yaşayacağın bir döneme giriyorsun. Kendini güçlü bir şekilde ifade edebilir ve derin araştırma gereken konularda başarılı olabilirsin. Konsantrasyonun ve en karmaşık sorunları bile çözümleme yeteneğin artıyor. Bu tarihten itibaren, yakın çevre ilişkilerinde ve günlük işlerinde de önemli değişiklikler olabilir.

26 Mayıs 2024’e kadar çalışma ortam ve tarzın değişebilir. İş arkadaşların tarafından da desteklenebilirsin. Yeteneklerini daha iyi sergileme şansı buluyorsun. Başarıların artıyor. Eğer işverensen, işlerini daha fazla büyütebilir ve aradığın niteliklere uygun kişilerle çalışma imkanı bulabilirsin. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Evlenebilirsin. Evliliğinden, ortaklıklarından, kısacası tüm ikili ilişkilerinden maddi-manevi fayda görebilirsin. Rekabette olduğun bazı ortamlarda avantajlı konuma geçebilirsin. Adli davaların da lehine sonuçlanabilir.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, hedef ve hayallerine göre önceliklerini  yeniden belirleyebilirsin. Çocuklar veya partnerinle ilgili konular gündeme gelebilir. Arkadaşlık ilişkilerin test ediliyor. Bazı arkadaşlıklarını ve grup aktivitelerini sonlandırabilirsin. Yeni gruplar içerisinde de yer alabilirsin.

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, yaratıcılığın artıyor. Yeni hobiler edinebilir, sıradışı projelere başlayabilirsin. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, kişisel değerlerin ve maddi kaynaklarınla ilgili dönüşümler yaşayacağın bir döneme giriyorsun. Güvenlik ihtiyacın artıyor. Kazançlarında değişiklikler olabilir. Gizli yeteneklerini keşfedebilirsin.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, evine veya kariyerine ait bazı işlerini başarıyla tamamlayabilirsin. Kendine yeni bir yol belirleme ihtiyacı da duyabilirsin. Hiç düşünmediğin bir olay veya bir teklif, önceliklerini yeniden değerlendirmene sebep olabilir. 

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, geleceğine yönelik yeni kararlar alabilirsin. Kendine yeni hedef ve projeler belirleyebilirsin. Hedeflerini gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var.

Yıl boyunca, geçmişine dair bazı konular, korkular veya çocukluk şartlanmalarıyla yüzleşmen gerekebilir. Yaşamındaki önemli kişisel ve psikolojik ilerlemelerin birkaçını yaşayabilirsin. Eve ve ebeveynlerine ait sorumlulukların da artabilir. Yeni bir yere taşınabilirsin veya evini yenilemen gerekebilir.