OĞLAKLAR VE YÜKSELEN OĞLAKLAR  2024

Sevgili Oğlaklar,

2024’te kariyerinde ve toplumsal rolünde önemli değişiklikler yaşayabilirsin. Önceliklerini yeniden belirlemen gerekebilir. Çalışma ortam ve şartlarında olumlu gelişmeler olabilir. Bu yıl, ebeveynlerine yönelik konular, taşınma veya ev alım-satım işleriyle de ilgilenebilirsin. Çocuk sahibi olabilirsin.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, kişisel değerlerin ve maddi kaynaklarınla ilgili dönüşümler yaşayacağın bir döneme giriyorsun. Kazançlarında değişiklikler olabilir. Yeni yeteneklerini keşfedebilirsin. Hayatındaki önceliklerinin farkına varacağın olaylar yaşayabilirsin.

26 Mayıs 2024’e kadar yaratıcılığınla dikkat çekebilirsin. Sosyal aktivitelerin artabilir. Bu dönemde, çocuk sahibi olabilirsin. Ayrıca çocuğunla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsin. Yeni bir aşk karşına çıkabilir veya mevcut ilişkinde olumlu değişiklikler olabilir. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, iş hayatında yeni fırsatlar yakalayabilirsin. Yeteneklerin ve başarıların daha fazla fark edilebilir. Çalışma arkadaşların tarafından da desteklenebilirsin. Eğer işverensen, işlerini daha fazla büyütebilirsin.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, kariyerinde değişimler artıyor. İş sebebiyle taşınabilir ya da emekliye ayrılabilirsin. İş hayatını ve özel hayatını dengelemek için gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Hayatındaki otorite figürleriyle bazı sıkıntılar da yaşanabilir. Tepkilerine dikkat etmen önem taşıyor.

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, ebeveynlerinle, ailenle veya geçmişinle ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni bir ev alım-satımıyla ilgilenebilir veya taşınabilirsin. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenmen gerekebilir. Huzur ve güvenlik  ihtiyacın artıyor.Bu yüzden başta bilinçaltı korkuların olmak üzere, seni engelleyen ve kısıtlayan şeyleri saptayıp, iç huzurun için gereken adımları atabilirsin.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, kendini tamamıyla yenileyebileceğin bir döneme giriyorsun. Gücün ve enerjin artıyor. İkili ilişkilerinde, hayata yaklaşım tarzında ve fiziksel görünümünde önemli değişiklikler olabilir.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, gündemini kardeşlerin, akrabaların, komşuların kısacası yakın çevren meşgul edebilir. Günlük işlerin, iletişim trafiğin ve seyahatlerin artabilir. Gün içerisinde beklenmedik gelişmeler, planlarını değiştirmene sebep olabilir. Esnek olmaya dikkat etmelisin.

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, kariyerinde ve aile yaşamında sorumlulukların artabilir. Ancak işlerini başarıyla tamamlayacak enerjiyi kendinde buluyorsun.Başkalarıyla işbirliği yapmak ve öncelik listeni hazırlamak da işlerini kolaylaştıracaktır.

Yıl boyunca, günlük işlerini yeniden organize etmen gerekebilir. Bu arada yakın çevrenle ilgili bir takım sorumluluklar üstlenebilir veya onlardan kaynaklanan bazı sıkıntılar yaşayabilirsin. Bir eğitim programını bitirebilir veya yeni bir şeyler öğrenmek için harekete geçebilirsin.