YAY BURCUNDA DOLUNAY( KENDİMİZİ YENİLEME ZAMANI)

14 Haziran’da, Yay burcunda Neptün’ün etkisini yoğun hissedebileceğimiz bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dönemde enerjimizi biraz düşük hissedebiliriz. Kafa karışıklıkları yaşanabilir. Gerileyen Satürn’ün de etkisiyle, kendimizi güvende hissetmeyebiliriz. Süregelen bir çok şeye toleransımız düşebilir.
Bu sebepten, her ne kadar Yay burcunun doğası gereği, yenilik ve macera isteği duysak da, aşırı cesaret ve özgüven gerektiren işler için uygun bir dönemde değiliz. Objektif olmakta zorlanabileceğimiz bu günlerde gerçekçi olmayan hedeflerin peşinden gidebiliriz. Mümkünse bu 15 günlük süreçte, önemli kararlar almaktan kaçınalım.
Bu dönemde Merkür-Pluto üçgeni ve Güneş’in Satürn ile olumlu etkileşimi, iç dünyamızı analiz etme ve en derin seviyede hayatımızda olup bitenleri değerlendirme isteğimizi arttırıyor. Bu süreçte, hayatımızı hangi temellerin üzerine kurduğumuzu sorgulayabiliriz. Yeni bir şeyler öğrenmek, bilgilerimizi arttırmak ve bakış açımızı değiştirmek için ideal bir zamandayız. Mars-Kayron kavuşumu da duygusal yaralarımızı sarmak ve geçmiş yüklerimizi geride bırakmak için bizi destekliyor. Yaşantımıza olumlu yönde katabileceklerimize odaklanabilir ve bunlar için harekete geçebiliriz. Mümkünse tatile çıkmak, biraz yalnız kalmak ve dinlenmek de bize iyi gelecektir.
Bu Dolunay’da Venüs ve Uranüs kavuşumu, özellikle finans ve ilişkiler alanında beklenmedik olayları tetikliyor. Maddi alanda beklenmedik kazanç ve kayıplar yaşanabilir. İlişkilerimizde ise sıra dışı kişilerle yeni arkadaşlıklar kurabiliriz. Bazılarını ise sonlandırabiliriz.
Ülkemizde ise bu dönemde, başta sağlık alanında olmak üzere tüm çalışanlara yönelik haberler, halkın sağlığını ilgilendiren genel konular, hükümet ve orduya yönelik gelişmeler gündeme gelebilir. Dünya genelinde ise dolandırıcılık haberleri, deniz kazaları ve gaz sızıntılarına yönelik bazı haberler duyabiliriz.