AKREP’TE GÜÇLÜ BİR AY TUTULMASI

Güneş tutulmaları yeni başlangıçlara işaret ederken, Ay tutulmaları sonlanmaları ifade eder. 16 Mayıs’ta saat 07:13’te Akrep burcunda, etkilerini güçlü bir şekilde hissedeceğimiz bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulmanın ardından, bazı şeyleri geride bırakıp, hayatımızda yeni bir döneme adım atabiliriz. Satürn’ün güçlü etkisi altında, geride bırakmamız gerekenleri de daha net görebiliriz. Ancak bir şeylerden vazgeçme gerekliliğine, kontrolü kaybetme korkumuz eklenince, bu süreç bizi biraz zorlayabilir. Neyse ki, Jüpiter ve Neptün’ün, Mars ve Merkür ile olumlu açısı, büyük düşünmemizi ve hayallerimiz için harekete geçmemizi destekliyor.
Çok fazla değişimlerin yaşanacağı yıllardayız ve tutulmalar, değişimleri hızlandırıyor. Bu günlerde isteklerimize ve güçlü yönlerimize odaklanmamız önem taşıyor. Özellikle, Jüpiter Koç burcundayken, bir adım atmadan önce, kalbimizin sesini dinlemeli ve gerçekte ne istediğimizi belirlemeliyiz. Karamsarlıktan mümkün olduğunca kaçınalım.
Bu tutulmayla beraber, ülkemizde, çocuklar ve gençlere yönelik konular, eğlence yerlerine yönelik yeni düzenlemeler ve sanat dünyası başta olmak üzere bazı kayıp haberleri gündeme gelebilir. Ekonomik olarak spekülatif yatırımlardan uzak durulması gereken bir dönemdeyiz.