Venüs Gerilerken

Gerileme dönemlerinde bir gezegenin temsil ettiği konularda istenen ilerleme sağlanamayıp, bu konularda yeni başlangıçlar yapmak uygun olmaz. Bununla beraber hangi gezegen geri gidiyorsa o gezegene ait konuların tekrar gözden geçirilmesi, değerlendirilmesi gereken bir dönemin içerisine gireriz.
Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegeni, aşk ve güzellik tanrıçası olarak bilinen Venüs ( Yunan mitolojisindeki adıyla Afrodit/Aphrodite) astrolojide güzellik, uyum, zevk, aşk, cazibe, romantizm, mutluluk, sosyallik, zerafet, sanat, para, finans ve değerleri temsil eder.
Venüs, 25 Temmuz-6 Eylül 2015 tarihleri arasında geri gidiyor. Bu dönemde mevcut ilişkimizdeki ayrıntılara daha fazla dikkat edip iyileştirilmesi gereken yönleri geliştirme şansı yakalayabiliriz. İlişki içerisinde değer farklılıklarını, çözümlememiz gereken konuları daha iyi görebiliriz. Kısacası tüm ilişkilerimizin tekrar değerlendirmesini yapmak için ideal bir dönemin içerisindeyiz.
Bununla beraber, Venüs’ün temsil ettiği sevgi, uyum ve romantizmin ifade edilmesinde sorunlar yaşanabilir. Bazı ikili ilişkiler biteceği gibi, eski aşkların ve arkadaşların tekrar gündeme gelme olasılığı artabilir. Kişi sosyallikten uzak durma ihtiyacı duyup, kendi değeri hakkında kuşku duymaya başlayabilir. Estetik müdahaleler, dekorasyon ve parti organizasyonları planlandığı gibi gitmeyebilir.
İlişkiler konusunda önemli kararlar almak, yeni bir ilişkiye başlamak, evlenmek, büyük finansal riskler ve yatırımlarda bulunmak için Venüs’ün ileriye gideceği 6 Eylül sonrasını beklemek uygun olacaktır.

Sevgiyle kalın

Işın Işıklar