Ay Boşlukta

Astroloji ile hiç ilgilenmeseniz bile gerek okuduğunuz gazetelerde gerekse internet ortamında “ Ay Boşlukta” ifadesini görmüş olabilirsiniz. Peki nedir bu “ Boşluktaki Ay”? Niye bu konuyla ilgili birşeyler yazılma gereği duyuluyor?

Ay, tüm burçlar çemberindeki turunu 28,5 günde tamamlar. Bir burçta 2,5 gün kaldıktan sonra diğer bir burca geçerken hiçbir gezegenle kontakt kurmaması diğer bir ifadeyle temel açı yapmaması durumu “Ay boşlukta” diye tanımlanır. Ay bu durumdayken yeni bir işe, ilişkiye, projeye vb. başlanması önerilmez. Çünkü bu dönemde bir konunun netlik kazanması zordur. Başlatılan işlerde sağlıklı bir değerlendirme yapma potansiyelimiz ve motivasyonumuz düşer. Yeni ortaklıklar, antlaşmalar dönemi değildir. Bu atılımlar sonuçsuz kalabilir. Aslında bir nevi duraklama, dinlenme dönemidir. O kadar uzun sürmese de tıpkı Merkür’ün gerilemesinde olduğu gibi bu süreyi yeni bir işe başlamaktansa mevcut işleri toparlamak, arkadaşlarla buluşmak, kendi iç dünyamızla ilgilenmek şeklinde değerlendirebiliriz.

Temmuz 2015 tarihinden itibaren Türkiye saatine göre Ay’ın boşlukta olacağı zamanları aşağıda bulabilirsiniz. Tabloda sadece Ay’ın boşlukta olduğu tarih ve saat aralığı verilmiştir. Açılar ve burç bilgileri belirtilmemiştir. Yararlı olması umuduyla.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar

ay-boslukta-2015

Kaynakça:

“Boşluktaki Ay( Void of Course Moon-VOC),07.Temmuz 2015, http://www.astrolojidergisi.com/Ay-bosluk.htm

“Understanding the Void-of-Course Moon by Jenni Stone, 07.Temmuz 2015, http://www.mountainastrologer.com/standards/editor’s%20choice/articles/void_of_course.html

Astroloji Atlası, Gök Günlüğü Ephemeris Türkiye- 1974-2023, Boyut Yayın Grubu