TUTULMALAR BÜYÜK DEĞİŞİMLER YARATACAK

Biri somut dünyayı diğeri yoğun duyguları temsil eden Boğa ve Akrep burcu, tutulmalarda yine başrolleri paylaşıyor. 25 Ekim’de saat 13:50’de Akrep’te Güneş, 8 Kasım’da ise saat 14:00’de Boğa’da Ay tutulması gerçekleşecek. Böylece, finansal kaynaklarımızı, kişisel değerlerimizi, kısacası hem duygusal hem de fiziksel ihtiyaçlarımızı değerlendirme sürecine giriyoruz. Yeni başlangıçların yanı sıra bazı sonlanmaları da art arda yaşayacağız. Bizi rutinimizden çıkaracak önemli dönüm noktalarındayız. Güvenlik ve kontrol etme ihtiyacıyla sıkı sıkıya tutunduğumuz, ancak artık geride bırakmamız gereken şeylerin, birer birer hayatımızdan çıkışına şahit olabiliriz. Özellikle ilişkilerimizde ve maddi kaynaklarımızda bu değişimler ön plana çıkıyor. Kadersel faktörlerle, hayatın bize, herşeyi kontrol edemeyeceğimizi yeniden hatırlatacağı günlerdeyiz.
Tutulmalar, bazı gizli konuları gün yüzüne çıkartabilir. Bu arada, birçok şeyin özellikle sosyal medya aracılığıyla görünür olduğu bu süreçte, neleri özelimizde tutmamız gerektiğini değerlendirme fırsatını da buluyoruz.
Yılın bu son aylarında, duygularımız derinleşiyor. Kendimizi zaman zaman kontrolümüzü kaybetmiş ve depresif hissedebiliriz. Ancak, diğer yandan, Akrep’in dönüşüm enerjisi ve Boğa’nın yere sağlam basan doğasıyla, kendimizi tamamıyla yenileyip daha güçlü kılma şansına sahibiz. Bu dönemde, biraz iç dünyamıza yönelip, hayat kalitemizi nasıl arttırabileceğimize odaklanmak bize iyi gelecektir.