MARS GERİLEMESİNE AZ KALDI (“PAUSE” TUŞUNA BASILIYOR)

İkizler burcunda yolculuğuna devam eden Mars gezegeni, 30 Ekim 2022 -12 Ocak 2023 tarihleri arasında geriliyor. Bu gerileme döneminde, kendimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Bir şeyler yapmaya çalışırken, sanki karşımıza sürekli engeller çıkıyor ve bizi durduruyor hissine kapılabiliriz. Özgüvenimiz, motivasyonumuz ve enerjimiz de düşüyor. Hızlı ve cesur davranmakta, inisiyatifi ele almakta ve istediğimiz sonuçlara ulaşmakta bazı zorluklar yaşayabiliriz. Bu dönem, aktif bir şekilde harekete geçmeyi gerektiren, yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Riskli girişimlerden de uzak durmamız gereken günlerdeyiz.
Söz konusu sağlığımız olunca, bazı konuları bekletmek elbette ki mümkün olmuyor. Ancak eğer öyle bir şansımız varsa, bu dönemde önemli ameliyatları da ertelemek uygun olacaktır.

Bu süreçte, sabırlı davranmakta ve öfkemizi kontrol etmekte de zorlanabiliriz. Çatışmalardan uzak durmak önem taşıyor. Bir tartışmaya sürüklendiğimizde, bu durum hiçbir sonuca bağlanmadan sebepsiz bir şekilde uzayıp gidebilir.
Gerileme döneminde, sakarlıklar ve kazalar artabilir. Trafikte her zamankinden daha dikkatli olmamız gereken zamanlardayız. Aşırı hızdan kaçınalım. Ayrıca, spor yaparken de limitlerimizi fazla zorlamamaya dikkat edelim.
Mümkünse, harekete geçmek ve risk almak için, Mars gerilemesinin bitmesini bekleyelim. Gerilemenin sonunda kendimizi daha kararlı ve cesur bir şekilde ortaya koyup, hedeflerimizin peşinden koşacak enerjiyi bulabiliriz.
Bu dönemden nasıl yararlanabiliriz?
İstek ve hedeflerimizi gözden geçirip, bu doğrultuda yeni stratejiler belirleyebiliriz.
Enerjimizi etkili ve verimli kullanıp kullanmadığımızı sorgulayabilir, bu alanda bazı eski alışkanlıklarımızı terk edebiliriz.
Fırsatımız varsa dinlenmek ve tatile çıkmak da bize iyi gelecektir.