TERAZİ BURCU 2020

Sevgili Terazi,
Eğer uzun süredir ev sahibi olmanın hayalini kuruyorsan, bu yıl harekete geçmenin ve hayalini gerçekleştirmenin tam zamanı! İstediğin tarzda bir ev satın alabilir, daha geniş bir eve taşınabilir veya istediğin fiyata ev satışı yapabilirsin. Eve ait tüm tadilat, yeni eşya alımı, dekorasyon vb. işlerini kolaylıkla düzenleyebilirsin. Bu konuda aile bireylerinden de maddi ve manevi destek bulabilirsin.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, miras, sigorta, borçlar ve ortak maddi kaynaklar konularında bazı deneyimler yaşayacağın 7 yıllık bir döneme girdin. 2020’de bu alanlarda beklenmedik kazançların olabileceği gibi bazı kayıplar da yaşayabilirsin. Finansal yatırımlarda dikkatli olmanda fayda var. Çünkü kontrolünün dışında bazı şeyler gelişebilir. Diğer yandan korkuların ve zayıf yönlerinle yüzleşeceğin, evrenin işleyişi, ruhunun evrenle bağlantısını sorgulayacağın bir dönemin içerisindesin. Psikolojik anlamda, yenilenme gücünü kendinde bulabilir ve duygusal yüklerinden kurtulabilirsin.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, kariyerin başta olmak üzere toplumsal statünde bir takım değişimler yaşayabilirsin. Kendine yeni bir yön çizme kararı verebilirsin. Hiç beklemediğin bir gelişme (bir teklif vb.) hayatındaki seçimleri yeniden gözden geçirmene sebep olabilir. İş sebebiyle taşınabilir ya da emekliye ayrılıp evinde daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsin. Hayatında yer alan otorite figürleriyle ilişkilerinde de bir takım değişimler söz konusu olabilir. İş ve özel hayatını dengelemek için gerekli düzenlemeleri yapabilirsin. Bu zamana kadar dikkatini vermediğin yeni bir konuyla ilgilenmeye başlayabilirsin. Eğer kariyerinle ilgili bir şeyler yapmak istiyorsan, bu konuda övgü ve takdirleri toplayabilme potansiyelin artıyor. Kendini en iyi şekilde ortaya koyman önem taşıyor. Çünkü etrafındaki kişilerin seni her zamankinden daha fazla gözlemlediğini fark edebilirsin.
Özellikle Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar tüm işlerini başarıyla tamamlamak için gerekli enerjiyi bulabilirsin. Bazı işlerini düzenlemek için başkalarıyla işbirliği yapmak da seni rahatlatacaktır. Ayrıca öncelik listesi hazırlaman ve kararlı davranman olman işlerini kolaylaştıracaktır.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, bu zamana kadar hobi olarak değerlendirdiğin bazı çalışmalarına, daha fazla zaman ve emek harcamaya başlayabilirsin ve disiplinli bir biçimde onları yapılandırıp işe dönüştürebilirsin. Ayrıca sosyal aktivitelerinde bazı değişiklikler olabilir. Bu dönemde egonu da nasıl yönettiğini fark edebileceğin deneyimler yaşayabilirsin. Seni başkalarından farklı kılan özel yetenek ve becerilerini keşfedebileceğin bir döneme giriyorsun. Sanat, bilim veya edebiyat alanlarında çalışıyorsan, bu alanlarda başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Aşk hayatını objektif bir şekilde değerlendirip, sergilediğin tüm hareket ve davranışların sorumluluklarını üstlenebilirsin. Özgürlüğünü kısıtladığını düşündüğün ilişkilerini sonlandırabilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ailene yönelik sorumlulukların artmış olabilir. Bu sorumluluklarını yeterince üstlenebildiysen, bu aylarda bunların ödüllerini alabilirsin. Diğer yandan, bazı aile sorunlarının üstesinden gelinip gelinmediğini ve bu konuda yapılması gerekenleri, bu dönemde daha net görebilirsin. Aynı zamanda bu tarihlerde yeni bir eve taşınmayı da planlayabilirsin. Hem aile ortamında hem de kişisel ilişkilerinde değişiklikler yaşadığın bir dönemi geride bıraktığından bu aylar için son rötuşların yapılacağı zamanlar diyebiliriz.
Yönetici gezegenin Venüs, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar, kardeşlerin başta olmak üzere yakın çevrenle ilgili bazı konular gündemine taşınıyor. Onlara destek olma ihtiyacı duyabilirsin veya ilişkilerinizde bazı değişiklikler yaşanabilir. Bu aydan itibaren yıl sonuna kadar genel olarak yazılı ve sözlü iletişimin artıyor. Kısa mesafeli yerlere sıklıkla seyahate çıkabilirsin. Eğer ticaretle uğraşıyorsan, bu yıl bir çok yeni antlaşma ve görüşmelerin olabilir. Yeni atılımlarda bulunabilirsin. Diğer yandan, bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilir ve yeni eğitim fırsatları bulabilirsin. Farklı bakış açıları kazanacağın bir dönem olacak.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, evine veya kariyerine ait bazı işlerini tamamlayabilirsin. Üzerinde çalıştığın bir projeden de başarılı sonuçlar alabilirsin. Bu arada yalnız kalma isteğin artabilir. Sosyallikten çok fazla uzak kalmamaya dikkat etmelisin. Hayatının nasıl ilerlediğine, nerede olmak istediğine daha fazla odaklanabilir ve kendine yeni bir yol belirleme ihtiyacı duyabilirsin. Bu dönemde verdiğin kararlarda seni destekleyecek fırsatlar yakalayabilirsin.
Bu yıl özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, hayat felsefenin ve inançlarının seni nasıl şekillendirdiğini değerlendirebilirsin. Hayata bakış açını değiştirebilirsin. Bir takım projelerini ve varsa akademik çalışmalarını başarıyla tamamlayabilirsin. Uzak mesafeli yerlere seyahatlerin artabilir. Eğer uzayan bir adli davan varsa o sonuçlanabilir.
Aralık ayından itibaren, hayal gücün ve yaratıcılığın artıyor. Birçok sanatsal faaliyetlere yönelebilirsin. Hayatında yaratıcı proje ve hobilere yer ayırabilirsin. Tüm bu çalışmalarınla dikkat çekmeyi başarıp, popülerliğini arttırabilirsin. Bu aydan itibaren gelecek yıl boyunca keyifli sohbetlerin ve eğlencenin olduğu ortamlarda sıklıkla bulunabilirsin. Yeni bir aşk kapını çalabilir. Çocuk sahibi olmayı planlıyorsan şansın artıyor. Ayrıca çocuğun varsa onlarla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsin.