AKREP BURCU 2020

Sevgili Akrep,
Bu yıldan itibaren kardeşlerin, akrabaların veya komşularınla kısacası yakın çevren ile ilişkilerinde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Aranızda yaşanan olası anlaşmazlıklara kolaylıkla çözüm bulabilirsin.
Bu yıl oldukça ikna edicisin. Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilirsin. Bu arada artan öğrenme isteğinle beraber, birçok alanda eğitim almak isteyebilirsin. Bu konuda önüne güzel fırsatlar çıkabilir. En zor ve karmaşık konuları bile kolaylıkla anlayabilme potansiyelin artıyor. Bir alanda uzmanlaşmak için adımlar atabilirsin ve varsa akademik çalışmalarını da bu yıl başarıyla tamamlama şansına sahipsin.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, evliliğin ve ortaklıkların başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerinde bir takım değişiklikler yaşayabileceğin 7 yıllık bir döneme girdin. Bu yılda bu alanlarda beklenmedik değişiklikler yaşayabilirsin. Kangren haline gelmiş bazı ilişkilerin bitebilir. Yakın ilişkilerinde karşılıklı olarak öngörülemez tavırlar sergilenebilir. Bekarsan, ilginç kişilere çekilebilir ve sıra dışı ilişki arayışına girebilirsin. İlişkilerinde özgürlük arayışın ağır basıyor. Ani bir kararla bir ilişkini sonlandırabileceğin gibi yeni bir ilişkiye de başlayabilirsin. İlişki kurma biçiminin yeniden yapılanacağı bir dönemin içindesin.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, hayat felsefenin ve inançlarının seni nasıl etkilediğini daha derinlemesine değerlendirebilirsin. Hayata bakış açını değiştirebilirsin. Üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayabilirsin. Uzayan bir adli davan varsa bu davan sonuçlanabilir.
Yıl boyunca seyahatlerin çok olabilir. Yabancı kültürlerden kişilerle birarada bulunma veya yabancı kültürlerle ilgili çalışmalar yapma söz konusu olabilir.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, yaşamındaki önemli kişisel ve psikolojik gelişimleri yaşayabilirsin. Geçmişine dair bazı konular, bu zamana kadar sana engel olan korkular ve çocukluk şartlanmalarınla yüzleşebilir ve bunları iyileştirmek için harekete geçebilirsin. Bu yılın genelinde aile ortamında ve tüm kişisel ilişkilerinde yeni bir yapılanmaya gidebilirsin. Bu alanda bazı değişiklikler ve yenilenmeler gerekebilir. Ev ve aile ihtiyaçlarıyla ilgili konularda hassasiyetin artabilir. Bunlara yönelik sorumluluklarında artış yaşanabilir. Hayatını organize ederken taşınabilir ya da evini yeniden dekore etme ihtiyacı duyabilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Herhangi bir eğitim programına dahilsen, sonuçlarını bu dönemde alabilir veya ertelediğin bir eğitim programını tamamlamak için harekete geçebilirsin. Bu arada yakın çevrenle ilişkilerin de test edilebilir. Kardeşler, komşular veya akrabalarla ilgili bir takım sorumluluklar üstlenebilir veya onlardan kaynaklanan bazı konularla uğraşabilirsin.
Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar, yeteneklerini ve kaynaklarını daha verimli kullanabilirsin. Bunlardan gelir elde edebilirsin. Finansal anlamda bazı değişiklikler yaşanabilir. Yüklü bir ödemeni bitirebilirsin. Maddi kazancını değiştirecek yeni fırsatlar yakalayabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsin. Sahip olduğun kaynakları ve yetenekleri değerlendirmen önem taşıyor.
Bu yıl sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
2020’de isteklerinin neler olduğunu değerlendirip, kişisel ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilirsin. Kendi değerine sahip çıkmak ve bunu etrafındakilere de yansıtmak için güzel bir döneme giriyorsun. İçgüdüsel bir istekle kendinde beğenmediğin, terk etmek istediğin yönlerini daha net görüp bunları değiştirmek için harekete geçebilirsin. Diğer bir deyişle, Bir Akrep burcu olarak kendini dönüştürmek için gerekenleri yapmaya başlıyorsun.
5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, iletişim trafiğinde ve seyahatlerinde artış yaşanabilir. Gündemini birçok evrak işi ve antlaşmalar meşgul edebilir. Gün içerisinde beklenmedik randevular ve haberler olabilir. Günlük rutin işlerini değiştirmek zorunda kalabilirsin. Esnek olmaya dikkat etmelisin. Bir eğitim programını verimli bir şekilde tamamlayabilir ve yeni eğitim fırsatları bulabilirsin. Farklı bakış açıları kazanacağın bir dönem olacak.
Bu yıl özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engeller yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, eşinin veya ortağının paralarına ait konular, ortak kaynaklar, miras, vergi, borç, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Yeni ortaklıklar kurulabilir. Mevcut ortaklıklarda değişiklikler yaşanabilir.
Aralık ayından itibaren ortalama olarak gelecek yılın sonuna kadar istediğin tarzda bir ev satın alabilir, daha geniş bir eve taşınabilir veya istediğin fiyata ev satışı yapabilirsin. Eve ait tüm tadilat, yeni eşya alımı, dekorasyon vs. işlerini kolaylıkla yapabilirsin. Bu konuda aile bireylerinden de maddi ve manevi destek bulabilirsin.