BAŞAK BURCU 2020

Sevgili Başak,
Bu yıl artan hayal gücün ve yaratıcılığınla, birçok yaratıcı proje ve hobilerle ilgilenebilirsin. Sanatsal faaliyetlerde bulunabilirsin. Mükemmelliyetçi yapını da göz önünde bulundurursak, bu tarz çalışmalarınla dikkat çekmeyi başarabilir ve popülerliğini arttırabilirsin. Ödüller alabilirsin.
2020’de her zamankinden daha sosyal olabilirsin. Keyifli sohbetlerin ve eğlencenin olduğu ortamlarda sıklıkla bulunabilirsin. Yeni bir aşk kapını çalabilir.
Çocuk sahibi olmayı planlıyorsan bu yıl şansın artıyor. Ayrıca çocuğun varsa onlarla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsin. Yılın genelinde çocuklarla ilgili konular gündemini meşgul edebilir.
Geçen yıl Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, karşılaşacağın kişiler ve yaşayacağın olaylarla, yeni bakış açıları kazanacağın ve yeni şeyler öğreneceğin 7 yıllık bir döneme girdin. Bu etkiyle bu yıl da akademik çalışmalar yapabilir, sıra dışı bir konu üzerinde çalışmak isteyebilirsin. İnançlarını ve hayat felsefeni sorgulayabilirsin. Her şeyi organize etmeyi ve planlamayı tercih etsen de önceden planlamadığın uzun seyahatlere çıkabilirsin. Yurtdışına gidebilirsin. Bu yolculuklar da senin hayata bakış açını etkileyebilir.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, dahil olduğun sosyal gruplarda ve arkadaşlık ilişkilerinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Bazı arkadaşlıkların biterken, yeni arkadaşlıklar kurulabilir. Yeni sosyal gruplara girebilirsin. Grup içerisindeki davranış tarzını gözden geçirip gerekli düzeltmeleri yapma şansını da elde ediyorsun.
Bu yıl geleceğe yönelik yeni hedefler belirleyebilir ve bu konuda sosyal çevren tarafından desteklenebilirsin. Hayallerini gerçekleştirmek ve bunları planlamak için çok iyi etkiler altındasın. Başarıların artıyor. Üzerinde çalıştığın projeleri başarıyla tamamlayabilirsin.
Hedeflerinin peşinde koşarken Mars’ın gerileme zamanını dikkate almanı öneririm. Çünkü özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten bu tarihler, yeni başlangıçlar için uygun değildir. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, çalışma ortamında bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Günlük işlerinde ve iş ortamındaki sorumluluklarında artış yaşanabilir. Bu konuda kendini biraz baskı altında veya kısıtlanıyor gibi hissedebilirsin. Zamanını ve enerjini daha verimli kullanmak için işlerini yeniden organize etme gereği duyabilirsin. Sağlığın başta olmak üzere ertelediğin veya görmezden geldiğin konuları ele alman gereken bir döneme giriyorsun. Zararlı alışkanlıklarını bırakabilir ve düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Egonu yönetme biçiminle yüzleşeceğin olaylar yaşayabilirsin. Sabırla uğraştığın ve emek verdiğin tüm yaratıcı faaliyetlerinde olumlu sonuçlar elde edebilirsin. Özellikle sanat, bilim veya edebiyat alanlarında çalışıyorsan, bu alanlarda başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Aşk hayatında partnerini gerçekten objektif olarak değerlendirip değerlendirmediğini öğreneceğin bir süreç olabilir. Özellikle 5 Temmuz’da Oğlak Burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, bu etkileri daha yoğun hissedebilirsin.
Bu yıl sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Sevgiyi ifade etmek ve hissetmek zor olabilir. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar için uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar, üzerinde çalıştığın projelerden başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Kariyerinde ve ev hayatında bazı değişiklikler olabilir. Hiç beklemediğin bir gelişme (bir teklif vb.) senin hayatındaki seçimleri yeniden gözden geçirmene sebep olabilir. Bu değişikliklerle beraber, hayatının nasıl ilerlediğine, nerede olmak istediğine daha fazla odaklanarak kendine yeni bir yol belirleme ihtiyacı da duyabilirsin. Bu dönemde verdiğin kararlarda seni destekleyecek fırsatlar yakalayabilirsin.
Haziran’dan itibaren ebeveynlerinle, ailenle ve geçmişinle ilgili konular gündemine taşınıyor. Yeni bir ev alım veya satımı ile ilgilenebilir veya yeni bir yere taşınabilirsin. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenmen gerekebilir.
Aralık ayından itibaren iş hayatında daha başarılı ve mutlu olmanı sağlayacak fırsatlar yakalayabilirsin. Çalışma arkadaşlarından aradığın desteği bulabilirsin. Yeteneklerin ve başarıların daha görünür olabilir. Daha çok takdir toplayabilirsin. Eğer işverensen, aradığın niteliklere uygun kişilerle işbirliği yapabilirsin. Ortam değişikliği söz konusuysa, daha geniş bir iş ortamına taşınabilirsin. Sağlığınla ilgili olumlu değişiklikler yaşayabilirsin.