SONLANMALAR VE YENİ BAŞLANGIÇLAR (KOÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI)

20 Nisan’da Koç burcunda yılın ilk Tutulması gerçekleşiyor. Uzun zamandır Boğa-Akrep aksında gerçekleşen tutulmalar yavaş yavaş yerini Koç-Terazi aksına bırakmaya başlıyor. Böylece, hayatımızdaki değişim ve dönüşüm alanları da farklılaşıyor. Tutulmanın etkisi Ekim ayına kadar sürecek olsa da en yoğun etkiyi Mayıs ortasına kadar hissedeceğiz. Yeniye yer açmak için eski sistemleri çökertecek bir dönemdeyiz.
Bu Güneş Tutulmasında, Pluto’nun, Yunan Mitolojisindeki adıyla Hades’in nefesini yine üzerimizde hissedeceğiz. Aniden gelişen olaylar ve haberlerle, sabrımızı ve gücümüzü sınayacak etkiler altındayız. Bu dönemde cesaretin ve atılganlığın simgesi Koç burcu, gücümüzü, yıkıcı mı yoksa yapıcı mı kullanabildiğimizi sorgulatıyor.
Tutulmanın genel etkilerine gelince;
-Mars’ın güçlü etkisiyle sabırsız ve öfkeli davranabiliriz. Ani tepki ve kararlardan kaçınalım. Artan enerjimizi, bu zamana kadar başlamak isteyip ertelediğimiz konulara yöneltelim. (Bu konularda planlamamızı yapıp, Merkür gerilemesi sonlandığında harekete geçebiliriz.)
-Boğa’da gerileyecek Merkür’ün Uranüs’le etkileşimi, ekonomik olarak büyük dalgalanmalara sebep olabilir. Riskli girişimlerden uzak duralım. (Bu dalgalanmalar, genel olarak Kasım ayına kadar devam edecek. )
-Merkür ve Uranüs etkisi, ani olaylar ve beklenmedik haberler getirebilir. Şaşırtıcı olaylar, planlarımızı değiştirmemize sebep olabilir.
-Mars ve Kayron karesi, özellikle sağlık alanında canımızı sıkabilecek bazı olayları tetikliyor. Sağlığımızı ve ailemizi koruma içgüdümüz artıyor. Kendimizi olgunlaştırmamız gereken alanları da saptamak için bu etkiden yararlanabiliriz.
-Jüpiter’in arttıran etkisi ise tüm dünyada eşitlik ve adalet seslerini arttıracak.
Ülkemizde, ekonomi, borçlar ve gelirler yine gündemde olacak. Yeni yasa teklifleri olabilir. Otorite konumundakilerle ilgili beklenmedik haberler duyulabilir. Bazı başkaldırı, saldırı ve suikast haberleri de gündeme gelebilir. Doğal afetler yaşanabilir.