DENGE ARAYIŞIMIZ ARTIYOR (TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY)

6 Nisan’da saat 07:36’da Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay bize, hayatımızdaki dengeleri yeniden değerlendirme fırsatını sunuyor. Bu dönemde, Satürn ve Mars’ın olumlu açısı da sağduyulu ve mantıklı davranmamızı destekleniyor. Başta ilişkilerimiz olmak üzere, kaynaklarımızı ve sağlığımızı değerlendirmek için uygun bir döneme giriyoruz.
Dolunay zamanları bir çok şeye ışık tutar. Terazi’deki bu Dolunay’da, öncelikle ilişkilerimize odaklanıyoruz. Bu dönemde, “ Ben-Biz” dengesini kurup kuramadığımızı ve haksızlıklar karşısındaki tutumumuzu daha net görebiliriz. Üstü kapatılan ancak aslında çözümlenmeyen konular, yeniden gündeme gelebilir. Hayatımızda yeni bir denge kurma ihtiyacı duyabiliriz.
Dolunay’daki güçlü Jüpiter etkisi, sınırlarımızı genişletmemize imkan sağlıyor. Aynı zamanda bize, finansal anlamda beklenmedik kazançlar ve keyifli seyahat fırsatları da getirebilir. Venüs ve Uranüs etkisiyle de yaratıcılığımızı kullanabilir ve bir çok alanda yeni seçeneklerin farkına varabiliriz. Kayron etkisi ise bizleri şifalandırmak için bekliyor. Bu süreçte, fiziksel ve ruhsal sağlığımız için yapabileceklerimize odaklanmayı da ihmal etmeyelim.
Ülkemizde ise bu dönemde, inşaat, tarım ve madencilik ile ilgili konular gündeme gelebilir. Hak, hukuk, adalet sistemiyle ilgili konuların bol bol tartışılacağı bu günlerde, siyasi arenada önemli gelişmeler de olabilir.