OĞLAK’TAKİ YENİ AY, YENİ YIL’IN GÜZEL BİR HEDİYESİ

Yılın ilk Yeni Ay’ı, 2 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşiyor ve hayatımızda yeni başlangıçlar yapabilmemiz için bizi destekliyor. Uzun dönemli hedeflerimizi ve sorumluluklarımızı belirlemek, antlaşmalar yapmak, hayallerimizi gerçekleştirecek adımlar atmak kolaylaşıyor. Bu sebepten, bu Yeni Ay’a “Yeni Yıl’ın güzel bir hediyesi” diyebiliriz. Tabii yine işin içine sürpriz hediyeleri, Uranüs gezegeni katıyor. Hayatımıza olumlu değişiklikler getirerek bizi rutinimizden çıkarıp, yenilenmemizi destekliyor. Değişime daha istekli ve esnek yaklaşmamızı sağlıyor.
Venüs gerilemesinin de devam ettiği bu Yeni Ay döneminde, kendimizi ve ilişkilerimizi gerçekçi bir şekilde değerlendirme şansına sahibiz. Değiştirmemiz gerekenleri belirlemek ve hayatımızda yeni bir sayfa açmak için bu etkilerden yararlanabiliriz. Mars-Kayron etkisi de geçmişten gelen yaralarımızı artık bırakabilmemiz ve şifalanmamız için bizi destekliyor. Merkür ve Pluto da gerçeklere ulaşma isteğimizi arttırarak, kendi derinliklerimize korkmadan inebilmemizi ve yaşadıklarımızla yüzleşebilmemizi sağlıyor.
Etkisini ortalama 15 gün hissedeceğimiz bu Yeni Ay’da kendimizi yeniden keşfetmek, görmek istediğimiz kişi olabilmek, sorumluluklarımızı ve sınırlarımızı yeniden belirlemek, yaratıcılığımızı kullanmak ve hayallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönemdeyiz.