KOVALAR VE YÜKSELEN KOVALAR 2024

Sevgili Kovalar,

2024’te hayata bakış açını değiştirecek önemli olaylar deneyimleyebilirsin. Yeni eğitim ve seyahat fırsatları karşına çıkabilir. Yaşadığından farklı bir çevreye de taşınma kararı alabilirsin. Maddi kaynaklarında değişiklikler olabilir. Yeni iş teklifleri alabilirsin.

21 Ocak’ta Pluto’nun Kova burcuna geçişiyle beraber, kendini tamamıyla yenileyebileceğin bir döneme giriyorsun. Gücün ve enerjin artıyor. İkili ilişkilerinde, hayata yaklaşım tarzında ve fiziksel görünümünde önemli değişiklikler olabilir.

26 Mayıs 2024’e kadar yeni bir ev alım-satımı yapabilir veya taşınabilirsin. Eve ait planladığın tüm işlerinde istediğin sonuçları alabilirsin. Atılımlarında aile bireylerin tarafından da desteklenebilirsin. Bu tarihten itibaren bir yıl boyunca, yaratıcılığınla dikkat çekip, popülerliğini arttırabilirsin. Sosyal aktivitelerin artıyor. Çocuk sahibi olabilirsin. Ayrıca çocuğunla ilgili konularda da güzel gelişmeler yaşayabilirsin. Yeni bir aşk karşına çıkabilir veya mevcut ilişkinde olumlu değişiklikler olabilir. Bu dönemde cesaretin artıyor. Ancak riskli girişimlerden uzak durmalısın.

25 Mart’ta Terazi burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, inançlarını ve hayat felsefeni sorgulayacağın olaylar deneyimleyebilirsin. Tanışacağın bazı kişiler, hayata bakış açını değiştirmende etkili olabilir. Üzerinde çalıştığın bir projeyi veya bir eğitim programını başarıyla tamamlayabilirsin. Uzayan adli bir davan varsa sonuçlanabilir. Uzun yolculuklara çıkabilirsin. Yüksek öğrenimle ilgili konular gündeme gelebilir. Bir konuda uzmanlaşmak isteyebilirsin.

8 Nisan’da Koç burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, gündemini kardeşlerin, akrabaların, komşuların kısacası yakın çevren meşgul edebilir. Günlük işlerin, iletişim trafiğin ve seyahatlerin artabilir. Çalışma ortamında yeni sorumluluklar alabilirsin. Gün içerisinde beklenmedik gelişmeler, planlarını değiştirmene sebep olabilir. Esnek olmaya dikkat etmelisin. Ticaretle ilgileniyorsan, bu alanda da yeni atılımlar gündeme gelebilir.

2 Eylül-19 Kasım tarihleri arasında, iç dünyana yöneliyorsun. Bu dönemde, korkularından, bağımlılıklarından ve geçmişe yönelik tüm şartlanmalarından kurtulabilmek için önemli adımlar atabilirsin. Sezgilerin ve kendi derinliklerinle yüzleşebilme cesaretin artıyor. Kontrolünün dışında gelişen olaylar seni rutininden çıkarabilir.

18 Eylül’de Balık burcunda oluşacak Ay tutulmasının etkisiyle, kişisel değerlerini sorgulayacağın bir döneme giriyorsun. Maddi anlamda da bazı değişiklikler olabilir. Harcamalarına biraz dikkat etmende fayda var.

2 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla beraber, bilgi ve tecrübelerini başkalarıyla paylaşma fırsatı bulabilirsin. Yabancı kültürlerden kişilerle tanışabilirsin. Bir eğitim programını başarıyla tamamlayabilir ve yeni eğitimlere başlayabilirsin. Akademik çalışmalarda, hukuk, ithalat, ihracat, medya veya yayıncılık alanlarında yeni atılımlar yapabilirsin.

Yıl boyunca, kazançlarını arttırmak için neler yapabileceğine ve yeteneklerine odaklanıyorsun. Zaman zaman çabalarının karşılığını alamadığını düşünebilirsin. Ancak sabırlı çalışman sana ödül getirecektir.