OĞLAK BURCU 2020

Sevgili Oğlak,
Bu yıl hayatında yeni başlangıçlar yapabilmek için uygun fırsatları yakalıyorsun. 2020’de kendini daha rahat ifade edebilir ve hayata daha iyimser gözlerle bakmaya başlayabilirsin. Kişisel gelişimine hizmet edecek ideal bir yıla giriyorsun. Kendine olan güvenin ve hoşgörün artıyor. Sorunlarına kolaylıkla çözüm yolları bulabilirsin.
2019’da Uranüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber, çocuklarla ilgili konularla meşgul olduğun ve yaratıcılığının arttığı 7 yıllık bir döneme girdin. Bu yıl da sıra dışı hobiler edinebilirsin. Sanatsal faaliyetlerinde artış yaşanabilir. Aynı zamanda çocuk sahibi olabilir veya çocuklarla ilişkilerinde bazı değişiklikler yaşayabilirsin. Sosyalliğin artıyor. Daha fazla eğlenme ve keyifli zamanlar geçirme isteği duyuyorsun. Bu arada romantik ilişkilerinde de bir takım değişiklikler yaşanabilir. Senden oldukça farklı, sıra dışı kişilere çekilip onlarla aniden başlayıp biten romantik ilişkiler yaşayabilirsin.
2020’de kontrolünün dışında gelişen bazı durumlar, senin daha kabullenici ve merhametli olmana sebep olabilir. Empati yeteneğin artıyor. Başkalarına yardımcı olmak ve liderlik etmek ihtiyacını daha fazla duyabilirsin.
10 Ocak’ta Yengeç Burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ve 21 Haziran’da yine Yengeç burcundaki Güneş Tutulmasının etkileriyle bu yılın genelinde, evliliğin ve ortaklıkların başta olmak üzere tüm ikili ilişkilerinde değişiklikler yaşayabilirsin. Eğer ilişkilerin güçlü ise daha da güçlenirken, zayıflamış ilişkilerin bitişi söz konusu olabilir. Yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Mevcut ortaklıklarında yeniden bir yapılandırma gerekebilir. Bekarsan, evlilik kararı alabilirsin. Ancak bu yıl sevgiyi, cazibeyi, zarafeti, uyumu, güzelliği, parayı ve kişisel değerleri simgeleyen Venüs gezegeni, 13 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında geriliyor. Bu gerileme dönemi, evlenmek veya evlilik kararı almak, parti ve organizasyonlar uygun zamanlar değildir. Bu tarihleri dikkate alarak planlama yapmanı öneririm. Aynı zamanda bu dönemde estetik müdahaleler ve aşırı riskli yatırımlardan da uzak durmalısın.
Bu yıl kendini özellikle başkaları aracılığıyla keşfetme ve ortaya koyma şansın artıyor. Bulunduğun ortamlarda rekabet artabilir. Bire bir ilişkilerindeki yaklaşımlarını değerlendirip gerekli gördüğün değişimleri yapabilirsin.
22 Mart’ta Satürn’ün Kova burcuna geçişiyle beraber ortalama olarak 2,5 yıllık bir dönem boyunca, kendi değerini nelere dayandırdığını, maddi kaynaklar sağlamak için yeteneklerini yeterince kullanıp kullanmadığını sorgulayabilirsin. Çok fazla çalışıp istediğin kazancı sağlayamadığını düşünebilirsin. Bu süre zarfında harcama yapmaktan çok maddi kaynaklarını korumaya yönelmen yerinde olacaktır. Bir Oğlak burcu olarak adımlarını temkinli atarsın. Ancak yine de içinde bulunacağın bu süreçte büyük finansal riskler almamaya dikkat etmelisin. Ayrıca özgüvenini yüksek tutman önem taşıyor. Bu dönemin sonunda güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfedebilir ve daha güvenli bir şekilde yoluna devam edebilirsin.
11 Mayıs- 29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Satürn gerilemesinde, son yıllarda ektiğimizi biçme dönemine giriyoruz. Hayata yaklaşım tarzında ve fiziksel görünüşünde bir takım değişiklikler yapman gerekebilir. Sabır ve sorumlulukla yaptığın çalışmaların karşılığını bu dönemde alabilirsin. Özellikle 5 Temmuz’da senin burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber, imajını ve hayata yaklaşım tarzını değiştirme isteğin artıyor. Kendi sınırlarını yeniden çizme ihtiyacı duyabilirsin. Bu arada başkalarının da sınırlarına saygı duymayı ihmal etmemelisin. Evliliğin başta olmak üzere tüm yakın ilişkilerini sorgulayacağın bir dönem olabilir.

Haziran ayından itibaren yıl sonuna kadar bazı alışkanlıklarını ve davranışlarını değiştirme kararı alabilirsin. Hayatında çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın ve seni engelleyen konuların çözümü için harekete geçebilirsin. Kendini daha iyi hissedebilmen için hayat temponu biraz yavaşlatman gerekebilir. Eğer dinlenmeye vakit ayırmaz ve kendini zorlamaya devam edersen bazı sağlık sorunları yaşayabilirsin. Aynı zamanda çeşitli sebeplerden ötürü istediğin hızda hareket edemediğini ve bir şekilde engellendiğini hissedebilirsin. Bu sebepten adımlarını kontrollü atıp kendine soluklanmak için gereken zamanı ayırmalısın.
Bu yıl özellikle Mars gerilemesinin olduğu 10 Eylül-14 Kasım tarihleri arasında harekete geçmek, önlem almak ve tepki vermekte gecikmeler yaşayabilirsin. Bu dönemde sabrının sınandığını düşünebilirsin. Bu sebepten yeni başlangıçlar için uygun bir zaman olmayacaktır. Çünkü istediğin ilerleme hızını yakalayamayabilirsin. Üzerinde çalıştığın projelerde bir takım aksaklıklar ve engellemeler yaşanabilir. Planladığın zamanda istediğin sonuçları alamayabilirsin. Bunun yerine bu tarihlerde biraz yavaşlayıp, hedeflerini gözden geçirmen ve enerjini harcadığın alanları yeniden değerlendirmen uygun olacaktır. Yeni planlar yapıp yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak bu planlara yönelik harekete geçmek için, mümkünse, gerilemenin bitmesini beklemelisin. Eğer fırsatın varsa bu tarihlerde dinlenmek veya tatile çıkmak da iyi gelebilir. Çünkü öfkeni kontrol etmekte sorun yaşayabilirsin. Mümkün olduğunca çatışmaya girmemeye dikkat etmelisin. Çünkü bu dönemde çatışmalar gereksiz bir şekilde uzayıp gidebilir ve o konu hakkında bir sonuca ulaşılması güç olabilir. Aynı zamanda gerileme bitene kadar, eğer erteleme şansın varsa önemli ameliyatlardan da kaçınmakta fayda var.
30 Kasım’da İkizler burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasıyla beraber, yıl sonuna kadar günlük işlerinde, çalışma ortamında, iş yapış tarzında ve çalışma koşullarında bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. Bir projenin veya bir işin tamamlanması söz konusu olabilir.
Aralık ayından itibaren ortalama olarak gelecek yılın sonuna kadar yeteneklerini en iyi şekilde geliştirebilir ve bunları kullanabilme fırsatları yakalayabilirsin. Ayağına gelen bu fırsatları değerlendirmeye özen göstermelisin. Finansal açıdan şanslı bir döneme giriyorsun. Gelirinde artış yaşanabilir.