Nisan 2015 Ay tutulması

Ay tutulması Dünya, Ay ile Güneş’in arasına geldiği ve Güneş’in Ay’dan yansıyan ışığını kestiği zaman oluşur. Daima dolunaydır ve çoğu zaman bitişleri ve tamamlanma noktalarını vurgular. Genel olarak +/- 10 gün içerisinde etkisi görülür.

Astrolojik olarak daha çok duyguları etkileyen konuları gündeme getirir. Bize duygusal olarak zorluk yaşadığımız konulara, başka bir bakış açısı geliştirme imkanı sunar. Geçmişte sağlıklı düşünemediğimiz konularla ilgili olarak bunları geçmişte bırakıp, duygusal yüklerimizden arınmamız konusunda destekleyicidir. Ay tutulması zamanlarında etrafımızda bizi duygusal anlamda zorlayan insanları gözleyerek kendimizde neleri değiştirebileceğimiz veya geliştirebileceğimiz konusunda ipuçlarına daha rahat ulaşırız.

4 Nisan 2015’te gerçekleşecek Ay tutulması, 14 derece Terazi burcunda gerçekleşeceği için Terazi burcunun simgelediği ikili ilişkiler, ortaklıklar, iş bağlantıları, adalet, her türlü estetik, moda ve güzellikle ilgili konular gündemimizi meşgul edecek. İlişkilerinizi yeniden değerlendirmek, dengeleri gözden geçirmek,” tamam mı devam mı?”  kararı almak, estetik ve güzellikle ilgili yenilikler yapmak, bir şeyin adil olup olmadığını değerlendirmek vb. gündeminizde olabilir. Yeni ortaklıklar kurulabilir veya mevcut ortaklıklarda bir takım değişiklikler yaşanabilir.

Sağlık açısından ise vücudumuzun böbrekler ve bel bölgesi etki alanında olduğu için bu konuda da bir takım sıkıntılar yaşayabiliriz.

Tutulma haricinde bu ay Venüs (11Nisan’a kadar) ve Mars Boğa burcunda olduğu için; biraz soluklanıp kendimize dikkat etmek, yeniden enerji toplayıp dengelenip, yenilenmek için doğada vakit geçirmek, dans,spor, müzik, yoga, meditasyon kısaca zevk aldığımız, mutluluk duyduğumuz şeylere vakit ayırmak bize iyi gelecektir.