Merkür Gerilerken Neler Yapabiliriz?

Merkür’ün 5 Ocak-25 Ocak 2016 tarihleri arasında geri gideceğini duyan sevgili kardeşim Alper,  “ İleri gitmez mi bu  gezegen hiç !“ diye isyan edince, bu geri gitme dönemlerinde yaşanacak bazı aksaklıkları bir yana bırakıp, bu dönemin bize kazandıracaklarından bahsetmeye karar verdim.

Öncelikle 2016 yılında hangi tarihler arasında Merkür gezegenin geri gideceğine bakalım:

5 Ocak-25 Ocak,2016 (Gerileme hareketi Kova burcunda başlayacak, Oğlak burcunda son bulacak.)

28 Nisan-22 Mayıs, 2016 ( Boğa Burcunda gerileyecek)

30 Ağustos- 22 Eylül, 2016 ( Başak Burcunda gerileyecek)

19 Aralık 2016- 8 Ocak, 2017 ( Gerileme hareketi Oğlak Burcunda başlayıp Yay burcunda son bulacak)

Bu tarihlerde neler yapabiliriz?

Yeni bir yılın başlangıcında olduğumuz için geçtiğimiz yıldan kalan işleri toparlayabileceğimiz ideal bir dönemin içindeyiz. Böylece bu dönemin sonunda yolumuza, birçok işimizi tamamlamış ve geride bırakmış olarak devam edebiliriz. Bazen koşuşturmalarımız içinde biraz soluk alıp kendimize dışarıdan bakmamız gerekir. İşte bu dönemde öz eleştirimizi de yapıp beğendiğimiz ve beğenmediğimiz yönlerimizi yeniden ele alma şansına sahibiz. Sakin bir ortamda müzik dinlemenin ve kişisel gelişim kitapları okumanın bize oldukça faydası olacaktır.

Özellikle her yılın başında hazırlama eğilimi gösterdiğimiz yapılacaklar listemizi tekrar değerlendirip daha mantıklı hale getirebiliriz. Ruhumuza ağırlık veren tüm kırgınlıklarımızı, kızgınlıklarımızı ve hayal kırıklıklarımızı geride bırakabiliriz. Daha affedici olabiliriz.

Şifalanmak ve şifa vermek için güzel bir zaman. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaş ve dostlarımızla yeniden bir arada olabilme, konuşup görüşme imkanı daha çok bulabiliriz. Kaybettiğimizi sandığımız bazı eşyalarımız bile bu dönemde ortaya çıkabilir.

Bir türlü düzenlemeye vakit bulamadığımız dosyalarımızı, dolaplarımızı, fotoğraflarımızı ve daha birçok şeyi ele alıp en iyi şekilde düzenleyebiliriz. Merkür gerilerken yeniden değerlendirme ve düzenleme yapmak, eski dostlarla görüşmek için daha çok fırsatımızın olduğu günler yaşarız.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar