MERKÜR GERİ GİDERKEN

Merkür gezegeni 13 Ağustos-5 Eylül 2017 tarihlerinde geri gidecek. Bu yılın en son Merkür gerilemesi ise 3 Aralık- 23 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Gerileme hareketinin yarattığı etkilere göre bu dönemlerde nelere dikkat edebileceğimize kısaca bakacak olursak;

Bu dönemde neler yapabilirsin?

Yapılacaklar listeni gözden geçirip, eksik kalan, tamamlanmamış işlerine odaklanıp onlar üzerinde ayrıntılı çalışmalar yapabilir, bu işlerini tamamlayabilirsin.

Kişisel gelişimin için özeleştirini yapıp geliştirmen ve terk etmen gereken yönlerini daha iyi saptabilirsin. Kendi başına kalmanın, sakin bir ortamda müzik dinlemenin ve kişisel gelişim kitapları okumanın oldukça faydası olacaktır.

Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarında yeniden biraraya gelebilme, konuşup görüşebilme imkanı daha çok bulabilirsin.

Bir türlü düzenlemeye vakit bulamadığın dosyalarını, dolaplarını, fotoğraflarını ve daha birçok şeyi ele alıp en iyi şekilde düzenleyebilirsin. Kaybettiğini sandığın bazı eşyalarını bile bu dönemde bulabilirsin.

Bu dönemde nelere dikkat etmelisin?

Kulağa çok hoş gelse de imzalanıp onaylanacak yeni antlaşmalara çok dikkat etmelisin. Antlaşmalarını erteleme şansın varsa bu dönemde ertelemelisin. Eğer böyle bir şansın yoksa detayları iyice incelemek ve konuşmakta fayda var. Ayrıca üzerinde konuştuğun konuların bu gerilemenin ardından değişikliğe uğrayabileceğini göz önünde bulundurup esnek olmalısın.

Hemen sonuca ulaşma eğilimine dikkat. Şartlar değişebilir ve verilen kararlardan daha sonra pişmanlık duyulabilir. Önemli atılımları bu dönemde yapmamakta fayda var.

Göndereceğin maillere hatta yüz yüze veya telefonla  yapacağın görüşmelerde kullandığın kelimelere çok dikkat etmeni öneririm. Çünkü “Ben bunu demek istememiştim. Beni yanlış anladın. “cümlelerini duyabileceğimiz bir dönem.

Önemli maillerinin, evrak ve dosyalarının ilgili adrese gittiğinden emin olmak için teyit etmelisin. Karşı tarafa ulaşmama olasılığı yüksek.

Önemli dosyalarını bir yere yedeklemelisin. Bilgisayarında yaşanabilecek olası sistem problemi sebebiyle sıkıntılı anlar yaşayabilirsin.

Çok acil değilse başta elektronik eşya olmak üzere büyük alışverişlerini, alım-satım işlerini ertelemekte fayda var. Görmeden, emin olmadan bir şeyleri satın almayalım. İnternet alışverişlerimiz hayal kırıklığı yaratabilir.

Bir tanıtım kampanyası başlatmak için mümkünse gerilemenin bitmesini beklemelisin.

Bu dönem işe uygun aday seçimini zorlaştırabilir. Eğer böyle bir yetkin varsa bu dönemde yeni eleman alımını tercih etmemelisin.

İsteğe bağlı bir estetik operasyonu veya herhangi bir cerrahi müdahaleye girişmemekte fayda var.

Seyahatlerinde bagajlarına isim-adres bilgisini eklemeyi ihmal etmemelisin.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar