DUYGUSAL GÜVENLİĞİNİZ VE AY BURCUNUZ

Hayatınızda ne olursa kendinizi duygusal olarak güvende hissederseniz? Bir sıralama yaptığınızda en üst sırada ne yer alır? İşte size astrolojide bu sorunun yanıtını veren doğum haritanızda Ay’ın bulunduğu burç, diğer bir deyişle Ay burçlarınızdır. Çünkü tüm duygularınız, ruh haliniz, alışkanlıklarınız, içgüdüleriniz ve tepkileriniz Ay burcunuzla şekillenir.

Ay burcunuz da yükselen burcunuz gibi doğum saatinize göre belirlenir.

Ay burcunuz Koç ise, isteklerinize ulaşmak için içten içe büyük bir sabırsızlık hissine sahipsiniz. Ne istediğinizi saptayıp onun peşinden gitmek, bir şeyleri başlatmak size kendinizi iyi hissettirir. İnisiyatifin elinizde olmasını istersiniz. Çabuk öfkelenen bir yapıya sahip olabilirsiniz. Biraz sabırlı olmayı ve bazı şeylerin oluşumuna zaman tanımayı öğrenmelisiniz. Sizin için acil olan konular olabileceği gibi başkalarının da farklı öncelikleri olabileceğini unutmamakta fayda var.

Ay burcunuz Boğa ise, kendinizi iyi hissetmeniz için maddi ve manevi güvenlik duygusuna sahip olmanız gerekir. Bunlar sağlanamazsa huzursuzluk hissedebilirsiniz. Kendi kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi geliştirmeye ve bunları kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu anlamda güvenliğinizi başkalarının karşılamasını beklerseniz sürekli bir huzursuzluk ve mutsuzluk duygusu içerisinde olabilirsiniz. Harekete geçmeniz için gerekli netliğin, güvenliğin ve taahhütün olması önem taşır. Gereksiz inatçılıktan ve sabit fikirlilikten kaçınmalısınız.

Ay burcunuz İkizler ise duygularınızı mantığa oturtma ihtiyacı duyarsınız. Diğer bir deyişle, duygularınıza mantıklı bir açıklama getiremediğinizde kendinizi huzursuz hissedersiniz. Sizin için mantık her zaman ön planda olmalıdır. Herşey için söyleyecek bir sözünüz vardır. Ancak bu arada karşınızdakini de gerçekten dinlemeyi öğrenmeniz gerekebilir. Çünkü karşısınızdakini dinlermiş gibi yapıp o sırada sadece söyleyeceklerinizi düşünebilirsiniz.

Ay burcunuz Yengeç ise öncelikle kendi iç dünyanızı ve duygusal ihtiyaçlarınızı keşfetmelisiniz. Böylece kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedersiniz. Yapı itibarıyla alıngan ve kırılgan olabileceğiniz için önce kendi duygusal doyumunuzu sağlayıp ardından etrafınızdakilere kol kanat germeniz gerekir. Ayrıca bu keşif yolculuğunuzda hayatınızda bağımlılık oluşturduğunuz konuları saptamak ve bunları dengelemek de önem taşıyor.

Ay burcunuz Aslan ise kendi istek ve arzularınızı, alkışa bağımlılık göstermeden özgürce ve yaratıcı bir şekilde ortaya koymanız gerekir. Fark edilmek, görüldüğünü ve takdir edildiğini hissetmek size kendinizi güvende hissettirir. Eğer yüksek egonuz ve aşırı gururunuzla istek ve arzularınızı sergilemeye engel olursanız kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedersiniz. Oysa onaylanma ihtiyacı olmadan kendiniz olabildiğinizde her ortamda bir güneş gibi parlarsınız.

Ay burcunuz Başak ise içgüdüsel olarak çalışma isteğiniz yüksektir. Hizmet verme duygusu sizin için önem taşır. Bir konuda gösterdiğiniz emeğin işe yaradığını gördüğünüzde kendinizi duygusal olarak güvenli ve huzurlu hissedersiniz. Tüm detaylara hakim olmak, mevcut durumun aksaklıklarını gidermek için büyük bir istek duyarsınız. Etrafınızdakileri ve kendinizi bilinçsizce eleştirme eğilimine karşı dikkat etmelisiniz.

Ay burcunuz Terazi ise “bütün olmak “ duygusu sizin için çok önemlidir. Kendinizi birileriyle uyum içinde bir bütün olarak hissettiğinizde duygusal olarak güvende hissedersiniz. Hatta bazen bir ilişkiniz olmadan yaşayamayacağınızı bile düşünebilirsiniz. Çevrenizdekilerle daima yakından ilgilenmeye ve onlara şefkat sunmaya hazırsınız. Yoğun sevmek ve istenilmek duygusuyla kendi değerinizi ne kadar çok sevilip istenildiğinize bağlayabilirsiniz. Bu eğilimize karşı dikkatli olmalısınız.

Ay Burcunuz Akrep ise duygusal ihtiyacınız maddi ve manevi güce sahip olmak, hayatınızdaki herşeyi kontrol edebilmektir. Hiçbir şeyi kendi haline bırakmak istemezsiniz. Bir şeyin iç yüzünü anlayıp o konuda gereken kontrolü sağlamak için içgüdüsel bir istek duyarsınız. Duygularınızı çok yoğun yaşarsınız ancak refleks olarak bunları gizlersiniz. Durumları ve insanları kontrol etme, onları değişime ve dönüşüme zorlama, manipülasyon isteği görülebilir. Gücünüzü başkalarını aşırı kontrol için kullanmaktansa kendi değişim ve dönüşümünüz için kullanmak size çok şey kazandıracaktır.

Ay burcunuz Yay ise hayatı deneyimleyerek, hayata karşı bir inanç ve güven duygusu oluşturmaya başladığınız zaman kendinizi duygusal olarak daha rahat hissedersiniz. Macera duygunuz yoğundur. Bu istekle uzun seyahatlere çıkabilirsiniz. Hayata dair anlam arayışınızda kendinizi hemen her konuda haklı hissedip kendi doğrunuzu başkalarına dayatabilirsiniz. Oysa hoşgörüyü geliştirip herkesin doğruya giden farklı yolları olduğunu anlamanız gerekir.

Ay burcunuz Oğlak ise hayatınızda hedeflerin olması ve bu hedeflere doğru adım adım ilerlemek sizin için önemlidir. Kendinize yeterli olduğunuzu düşündüğünüzde, otorite olduğunuzda, hayatınızdaki sınırları belirleyebildiğinizde içsel huzur ve güveni hissedersiniz. Refleks olarak kontrolcü, otoriter, sorumlu ve gerçekçi olarak tepki verirsiniz. Başarılı ve saygın olmak istersiniz. Hayatınızda bir amaca sahip olmanız, duygusal dengeniz ve mutluluğunuz için olmazsa olmazınızdır. Kriz zamanlarınızda tam bir işkolik olabilirsiniz. Aşırı karamsar ve tenkit edici tepkilerden kaçınmalısınız.

Ay burcunuz Kova ise duygusal olarak kendinizi, özgür, yenilikçi ve topluma katkıda bulunan biri olarak görebildiğinizde rahat ve huzurlu hissedersiniz. Sosyal bir grubun parçası olmak ve orada herkesin özgürlüğüne saygı duyulması, eşitlik sizin için önem taşıyan konuların başında gelir. Eğer yaşadığnız ortamda bunları hissedemezseniz ve ait olma içgüdüsüyle ortama boyun eğerseniz, refleks olarak ukalaca, isyankar ve tuhaf tepkiler sergileyebilirsiniz. Farklılığınızı özgürce ortaya koymalı ve bireylik duygusunu geliştirmelisiniz.

Ay burcunuz Balık ise merhamet duygusunu geliştirmek, sınırları ve kendinizi aşmak duygusal olarak size kendinizi güvende hissettirecektir. Refleks olarak aşırı hassas ve kırılgan yapınızı ortaya koyabileceğiniz gibi oldukça duygusuz ve katı bir şekilde de tepkiler verebilirsiniz. Başkalarının duygularını ve acılarını kolaylıkla algılayabilirsiniz. Yüksek hayalgücüne sahipsiniz. Sezgileriniz sayesinde görünmeyeni, söylenmeyeni rahatlıkla hissedersiniz. Bilinçsizce kurban psikolojisine girmek, kendini uyuşturmak yoluyla mevcut bir durumu ele almaktan ve çözümlemekten kaçma eğilimine karşı dikkatli olmalısınız. Acı çekmekten korkmamalı ve korkularınızı paylaşmalısınız.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar