GÜNEŞ TUTULMASININ YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE ETKİLERİ

Genelde hepimiz yeni yıl yaklaşırken “yapılacaklar ve geride bırakılacaklar listesi” hazırlayıp kendimizi yenileme isteği duyarız. Tüm yılı gözden geçirdiğimizde ise bunların bir kısmını hayata geçirmemize rağmen bir kısmını da hiç hatırlamayız.

Yenilikler ve değişimler için 21 Ağustos 2017’de Türkiye Saatiyle 21:25’te Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasını fırsat bilip kendinize yeniden bir liste hazırlayabilirsiniz. Bu dönemde yaratıcılığınızı da kullanarak yeni başlangıçlar yapıp, size hizmet etmeyen şeyleri geride bırakma gücünü bulabilirsiniz. 7 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen Ay tutulması, size bu konuda rehberlik sağlayacaktır. Çünkü Ay tutulmasıyla yaşanan sonlanmalar, Güneş Tutulmasındaki yeniliklere yer açar.

Bu yılın ilk Ay tutulması 11 Şubat 2017’de 22 derece 28 dakika Aslan burcunda gerçekleşti. Bu tutulma, özellikle ilişkilerimize odaklanmamıza sebep oldu. Bize tüm yakın ilişkilerimizdeki dengesizlikleri, duygusal açıdan yük olarak gördüğümüz bazı konuları, alışkanlıklarımızı, istek ve ihtiyaçlarımızı, davranışlarımızı görebilme ve sorgulama fırsatını sundu. Bu senenin ikinci Ay tutulması 7 Ağustos’ta 15 derece 25 dakika Kova burcunda ( Türkiye saatiyle 21:22’de) gerçekleşti. Bu tutulmanın, Şubat ayında verdiğimiz kararların ve attığımız adımların bir değerlendirmesi niteliğini taşıdığını söyleyebilirim.

Güneş tutulmasında Ay, Dünya ile Güneş arasına girerek Güneşin ışıklarını keser. Bu konumda Ay “ Yeni Ay” fazındadır. Güneş Tutulmasının etkisi ortalama 1 yıl sürdüğü için bu dönemde atılacak adımlar ve yeni başlangıçlar önem taşıyor. Kararlı ve dikkatli davranmakla beraber içten gelen yaratıcılığı özgürce kullanmakta fayda var.

Yükselen Burcunuza göre Güneş Tutulması size hangi alanda yenilikler getirecek diye bakacak olursak;

Yükselen burcun Koç ise kendini daha yaratıcı bir şekilde ortaya koyma ihtiyacı hissedebilirsin. Sanatsal faaliyetlerinde artış görülebilir. Spor alanında yarışmalara katılmak, eğer ara verdiysen yeniden spora başlamak için adım atabilirsin. Çocuklarla ilgili konular gündemini oluşturabilir. Yeni bir romantik ilişkiye başlayabilir veya mevcut ilişkinde bir takım değişiklikler yaşayabilirsin. İçindeki çocuğun sesine kulak vermek ve gerçekten ne istediğini anlayıp harekete geçmek, sana kendini iyi hissettirecektir.

Yükselen burcun Boğa ise ebeveynlerinle, ailenle ve geçmişinle ilgili konular gündemine taşınıyor. Yeni bir ev alım veya satımı ile ilgilenebilirsin, yeni bir yere taşınabilirsin. Aile bireyleriyle özel olarak ilgilenme durumun söz konusu olabilir. Huzur ve güvenlik duygusu arayışıyla hareket ediyorsun. Bu yüzden kendini en çok nereye ait hissettiğini ve bilinçaltı korkularını saptayıp, kararlı yapınla iç huzurun için gereken adımları atabilirsin.

Yükselen burcun İkizler ise kardeşlerinle, akrabalar ve komşularla kısaca yakın çevren ile iletişimin artabilir. Kısa mesafeli yerlere seyahatlerinde artış yaşanabilir. İş ortamında evrak işlerinde yoğunluk görülebilir. İletişim yeteneğini geliştirecek alanlar ( yabancı dil kursu, etkin dinleme vs. ) başta olmak üzere birçok alanda eğitim alma isteği duyabilir ve bu konuda yeni başlangıçlar yapabilirsin.

Yükselen burcun Yengeç ise maddi kazancını değiştirecek yeni fırsatlar yakalayabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsin. Bu alanda sahip olduğun kaynakları ve yetenekleri değerlendirmek önem taşıyor. Kendi değerine sahip çıkmak ve bunu etrafındakilere de yansıtmak için güzel bir döneme giriyorsun.

Yükselen burcun Aslan ise hayatında yeni başlangıçlar yapabileceğin önemli bir döneme giriyorsun. Hayata yaklaşımında, kendini ifade tarzında, fiziksel görünümde bir takım değişiklikler yapma ihtiyacı duyabilirsin. Kendini keşfedip farkına varma, kendini ortaya koyma fırsatların artıyor.

Yükselen burcun Başak ise hayatında çeşitli sebeplerle yüzleşmekten kaçtığın konuları ele alıp bunların çözümü için harekete geçebilirsin. Bu konuda bilinçaltı çalışmaları, psikolojik analizler ve bunlara benzer tekniklerin faydasını görebilirsin. Kontrolünün dışında gelişen bazı durumlar senin daha kabullenici ve merhametli olmana sebep olabilir.

Yükselen burcun Terazi ise geleceğe yönelik yeni hedefler ve projeler belirleyebilir ve bu konuda seninle aynı idealleri paylaşan arkadaş gruplarından destek alabilirsin. Hedeflerini gerçekçi ve uygulanabilir kılmanda fayda var. Yeni arkadaşlıklar edinme, sosyal gruplara girme ve sosyal alanda daha aktif olma görülebilir. Grup içerisindeki davranış tarzını gözden geçirip gerekli düzeltmeleri yapma şansını da elde edebilirsin.

Yükselen burcun Akrep ise toplum içindeki davranış şeklini ve imajını yenileyebileceğin, kariyerinde değişiklikler yapabileceğin bir döneme giriyorsun. Hayatında yer alan otorite figürleriyle ilişkilerinde de bir takım yenilikler ve değişimler söz konusu olabilir.

Yükselen burcun Yay ise üzerinde çalıştığın bir konu üzerine uzmanlaşmak adına yeni adımlar atabilirsin. Uzak yerlere seyahatlerin olabilir. Yaşadığın şeylerin senin için ne tür bir anlam taşıdığını sorgulama ve anlamlandırma eğilimi gösterebilirsin. Karşılaşacağın bazı durumlar bakış açını değiştirmene sebep olabilir. Aşırı önyargılı olmamaya ve hoşgörünü geliştirmeye özen göstermelisin.

Yükselen burcun Oğlak ise miras, vergiler, borçlar, banka veya sigorta işleriyle meşgul olabilirsin. Eşinin veya ortağının paralarına ait konular gündeme taşınabilir. Yaşayacağın bazı olaylar seni değişim ve dönüşüme zorlayabilir. İçgüdüsel bir istekle kendinde beğenmediğin, terk etmek istediğin yönlerini daha net görüp bunları değiştirmek için harekete geçebilirsin.

Yükselen burcun Kova ise yeni ortaklıklar kurabilirsin. Evlilik kararı alabilirsin. Bulunduğun ortamda rekabet hissiyle hareket edebilir, çevrendeki bazı düşmanca davranışların farkına varabilirsin. Bire bir ilişkilerindeki yaklaşımlarını değerlendirip gerekli gördüğün değişimleri yapabilirsin. Süregelen adli davaların varsa bunlarla ilgili bir takım değişiklikler yaşanabilir.

Yükselen burcun Balık ise günlük işlerinde, çalışma ortamında, çalışma tarzında bir takım yenilikler ve değişiklikler yaşabilirsin. Kendini geliştirmek istediğin bir alanda konunun uzmanı bir kişinin yanında çalışma fırsatı bulabilirsin. Sağlığına daha fazla özen gösterebilir, zararlı alışkanlıklarından kurtulmak için harekete geçebilirsin.

Sevgilerimle

Işın Kemancı Işıklar